Brikety uhelné, nebo dřevěnné

Od: Datum: 15.12.15 19:36 odpovědí: 4 změna: 15.12.15 21:28

Vyplatí se vytápět dřevěnnými briketami, nebo uhelnými briketami. Prosím posouzení poze těchto variant.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.15 19:47
avatar

Každopádně jsou uhelné brigety výhřevnější. Pokud ale chcete být ekologičtější, pak zvolte brigety dřevěné. Je to ale dražší.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.15 20:05
avatar

Na zhodnocení míry "vyplacení se" je potřeba znát Vaše preference v otázkách četnosti dodávky paliva (otopu) a odnášení popela. Také je nutné znát cenu obou paliv a převést si ji na výhřevnost. V neposlední řadě bych ještě zvážil rozdíl v životnosti spalovacího stroje při použití obou paliv (připočítat k ceně paliva i cenu oprav a náhradních dílů za nějaké stejné středně dlouhé období).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.15 20:12
avatar
Stojí hodně podobně a výhřevnost uhlí je větší, takže čistě na přepočet ceny za energii vyhraje uhlí. I déle hoří. Ale je z něj více popelu a ten nesmí na zahradu jako hnojivo.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: janm*
Datum: 15.12.15 21:28

Výhřevností a délkou stáložáru jež využijete zejména u kamen jsou jednoznačně výhodnější brikety hnědouhelné a to i vzhledem k ceně. Navíc hn. uhelné brikety jsou vhodné i k přímému přikládání protože tak na rozdíl od uhlí nekouří. O životnost topidla se bát nemusíte, hn. uhelné brikety nejsou černé uhlí (tepelné namáhání) Hn. uhelné brikety splňují podmínky ekologického paliva (např. značka rekord) K možnosti bezprašného zbavování popele a možnosti restartu topidla je ovšem nutné aby bylo topidlo (kamna kotel) vybaveno pohyblivým roštem nejlépe ovládaným zevně. Dřevěné brikety jsou často nehorázně předražené jejich cena je mnohdy na úrovni černého uhlí, přičemž výhřevností ani délkou stáložáru se nemohou rovnat palivům uhelným, to samé platí i pro brikety rašelinové. Za mně jednoznačně hnědouhelné brikety ...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.