Vyvedení vodovodu na zahradu

Od: Datum: 13.12.15 18:28 odpovědí: 15 změna: 22.12.15 12:05

Zdravím,

řeším umístění kohoutu pro hadici na fasádě domu a nevím jakou variantu zvolit...

1) Uvnitř kohout + vypouštěcí ventilek> na fasádě normální pákový kohout.

2) Uvnitř kohout (výš než venkovní)> na fasádě normální pákový kohout. Při uzavření vnitřního kohoutu by voda samovolně odtekla venkovním kohoutkem.

3) Uvnitř žádný kohout a jen použít mrazuvzdornou variantu venkovního kohoutku. S tímto řešením ale nemám vůbec žádnou zkušenost a nevím jestli se na to dá spolehnout.

.

Jak byste to řešili vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 13.12.15 18:43
Lze pouzit var. 3, ale ten ventil je pekelne drahy. Za me varianta c. 1. U var 2 nemate jistotu, za to vytece. A neni treba vnitrni ventil, jenom mit vyspadovane potrubi ve zdi.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.15 18:51

250,- mi za mrazuvzdorný kohout nepřijde nějak vysoká částka...

Jinak moc nevidím rozdíl ve Vaší variantě jedna a v mojí variantě 2...

Od: paw®
Datum: 13.12.15 21:14

Sem se nedi val poradne na odkaz. Venkovnim kohoutem sem myslel dle videa. Ten drahy je (jd emyslim sehnat i kolem 800). A bude i bezpecny. Tomu z odkazu bych neveril.

Od: mil®
Datum: 13.12.15 19:05

Mám variantu 1).

Od: uska®
Datum: 13.12.15 19:53

Mám variantu 2, ale obráceně. Voda steče zpět do potrubí do domu.(40cm přes zeď)

Datum: 13.12.15 20:02

Takže v domě musíte mít asi i vypouštěcí ventilek ne?. Kam jinam by pak voda mohla odtéct, když před vnitřním kohoutem je tlak a za ním je kopec nahoru?

Datum: 13.12.15 20:27

1,2 -není to jedno?Já bych dělal za 2 ,akorát v rovině(abych neměl ze šikma kohoutek:))voda nemusí odtéc všecha ale musí se kam roztáhnout-při zmrznutí.Nebál bych se ani 3 ale omotal bych ho plstěnou hadrou

doplněno 13.12.15 21:47:

@janm : to je jednoduché řešení*sok* Jednoduché:zastavit vevnitř ,pustit venku

Datum: 13.12.15 20:46

Právě že nejvíc se mi líbí ten mrazuvzdorný kohoutek, tím bych se zbavil v technické mísnosti dalšího kohoutu na zdi... a byla by i jednoduchá instalace.

Jinak jestli neseženu pozitivní reference, tak asi vyhraje ta varianta 2. Samozřejmě nemyslím nějaký extrémní spád, ale prostě pár mm aby voda tekla ven a ne dovnitř.

Od: janm
Datum: 13.12.15 21:23

Zdravím

Mám to řešené následovně

Přez zeď mi jde vodorovně trubka,(plast) zvenku kohout obyč, pákový, zevnitř té trubky kohout (mám roháček ale může být i jiný) čili "slepé rameno" bez spojení s vodovodním řadem. kohoutek zevnitř propojím hadicí se šroubením s druhým kohoutkem který je klasicky na rozvodu vody doma. Když hrozí mrazy, odpojím vnitřní hadici otevřu venkovní a vnitřní kohout té "slepé vodorovné trubky " co je přez zeď profouknu takže voda dokonale vyteče ven (jde to i ústy) venkovní i vnitřní kohout uzavřu a je to. Je to jednoduché řešení a v případě že ramínko zapomenete "zavodněné" a "promrzne" tak ho vyndáte a dáte druhé (je to kus plastové trubky jako na vod. řad na každé straně navařeno šroubení na kohout) venkovní a vnitřní kohoutek našroubujete zpět. Zatěsněno zvenku a zevnitř trochou pur pěny. Vodaři "profíci" mi řekli že jde o "nestandartní" řešení nicméně je bezpečné funkční a bezproblémové, netřeba speciálních kohoutů ani vypouštěcích ventilků, pár korun...

výhodou je, že při extrémních mrazech a opomenutí vypustit vodu z vodorovné "slepé trubky" se může poškodit jen ta trubka ale nemůže nikdy dojít k porušení rozvodu v domě mrazem protože přez hadici nepromrzne.

Datum: 13.12.15 21:59

S nezámrznýmy kohouty mám bohaté negativní zkušenosti, relativně malý průtok, po 10 letech docela velká poruchovost. A to to jsou kohouty za tuším cca v té době 4000 kaček. Pokud buch dělal něco podobného dnes u sebe doma, tak bych dal dovnitř klasický ventil (či vřetenové šoupě) ven prodloužil jeho zavírací osu a vyvedl trubku opatřenou na konci závitem pro rychlospojku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.12.15 22:46

Tohle je docela zajímavá varianta...

Jen když bych tohle použil u mé konstrukce, tak už se v budoucnu ke kohoutu nedostanu. Takže kohout musí být servisovatelný bez rozebrání/bourání obvodové stěny.

Leda udělat nějakou vestavěnou krabici, do které bych to celé schoval.

Datum: 21.12.15 19:14

Mám variantu 1. a pracuje bez problémů.

Datum: 21.12.15 19:40

Zdravím , dal bych tam variantu č.2 , akorát s tím rozdílem , že vnitřní kohout bych dal se šroubením , aby šel vyměnit a samozřejmě s přivzdušněním. .

Pokud to budeš dělat v plastu , tak nakonci nedávej normální zástřik , ale zástřik s křidélky a betelně to zasádruj , aby se to při mont. a demont. ventilu neprotočilo a neurval jsi trubku.

doplněno 21.12.15 19:42:

Vnitřní ventil můžeš dát taky níž , ale potom udělat na vnitřní straně zdi smyčku nahoru nad úroveň venkovního ventilu.

Datum: 21.12.15 20:43

Udělal jsem to nakonec jako variantu 2..

Stím, že na vnitřní straně jsem použil podomítkový PPR kohout (nechá se servisovat bez demntáže zevnitř) pak je 40cm ppr 20 pod skonem cca 30° a venku normální nástěnka přišroubovaná a zalepená k mfp desce.

Venku potom osadím mrazuvzdorný kohout.

.

Takže doufám že to vydrží a nebudu to muset někdy předělávat. :)

Datum: 22.12.15 12:05

Mně osobně se to tvoje zapojení nelíbí . Já bych tam dal ventil s odvodněním v tvém případě bych tomu řekl s přivzdušněním. Takto nemáš jistotu , že ti ta voda z toho venkovního ventilu vyteče . Toť můj názor a zkušenosti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.