Rekostrukce která má háček

Od: Datum: 13.12.15 10:13 odpovědí: 13 změna: 29.12.15 15:30

Dobrý den chtěl by jse se optat, po škole sem byl blázen a kupoval vše možné na leasing nebo hypoteku typu auto za 450 tisic, čtykolka za 100 tisic skutr za 40, elektronika atd znáteto, naskákali mi dluhy, ale pak sem se (pozdě) vspamatoval a udělal jsem si konsolidaci před 7 mesíci a už jen splácí, ale v tom "fofrování" sem si euvedomil že by jsem chtěl taky bydlet ve svem domečku, niní dlužím 420 tisic, jeden uver. A proto se ptám: Teta mi daruje rodinej domek, má jen 2+1 a pudu stodolu atd, chtěl by jsem to zvednout o cca 1 - 1,2 metru a udělat podkrovní místnosti nahoře tak aby mi tam vzikli alespon 4 nové místosti, projekt budu mit hotov do 3 týdnu, přepis je taky vjednání. Dum je starý a má hodnotu ca 1,4 milionu je tam studna a zahrada a v přpadě rekonstrukce dle projektu by měla budoucí cena nemovitosti stoupnout o cca 1,2 milionu takže celková cena cc 2,6 milionu proto se ptám existuje na trhu banka která by mě pujčila v mém případě 2,5 milionu s tím že by mě doplatili stávající pujičku a já platil jen jednu splátku na tu hypotéku? V projektu mam zanesené nové rozvody vody, elektřiny, nové ploty bazen skleník, venkovní sezení a ze stodoly garaž a nad stodolou malinka puda. všechno by bylo perfektí jen kdyby mi spojili tutuo pujičku do té hypotéky. Nebo jestli nemte nekdo zkušenosti s tím že by rodinný příslušnící podepsali najemní smlouvy třeba na 2,5 tisice což by mě vyskočil příjem o 10 tisic kč a tím pádem by jsem mohl plati obe pujičky. S financema už ted problem není je jen problem v tom že na pásku mi zaměstnavatel píše jen 75 % skutečné mzdy. takže bych tech 25 % vyřešil v podobě nájmu papírově od rodinných příslušíku ale samozřejmě by tam bydlely tak jako ted bydlíme v nájemním bytě. Děkuji. a omlouvám se za dlouhou otázku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 13.12.15 10:30

Nevěřím, že při vaší minulé platební ne/schopnosti by se našla banka, která by do toho šla, i když vám to přeji.

Spadněte z oblaků a držte se při zemi. Na co v době dluhů potřebujete bazén? Vyberte si ze dvou možností:

1. veškeré přebytky peněz umořte co nejrychleji nynější dluh a pak zažádejte o hypo či úvěr

2. splácejte řádně nynější dluh a přebytky peněz investujte do domečku. Jen si spočítejte o co se vám navýší úroky z vyší částky dluhu, tyto penízky investujte do vaší nemovitosti.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.12.15 11:53

kde ste vzal neschopnost splácet? :O já nikdy nedlužil na splátce ani jedinou korunu. ožná ste mě špatně pochopil. já nemam proble ze splácením. jen sem měl 5 splátek které jsem si zahrul do jedné a pro příznivce napadaču viz níže toto řešeí i banka nabídla sama aby jsem splácel jednu jedinou pujičku.

Od: lujs®
Datum: 13.12.15 10:43
avatar

S převodem domku bych na vašem místě počkal až budete mít zaplacený všechny dluhy. Pro jistotu.

Taky by se vám mohlo stát že o něj příjdete a nebudete mít nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.15 11:45
avatar

To co popisujete jsou čistokrevné podvody ve stádiu přípravy a v otázce Vaší výplaty již realizované Vámi i Vaším zaměstnavatelem. Nezdá se mi správné, aby se takto probíraly návody na to jak okrádat, krátit daň, podvádět...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.15 11:50

Podvody a kde? my řidiči kamionu to máme takle většina a to mužu ještě být rád za 75% mzdy na pásku, znam kolegy z jiných firem kteří mají na pásce zakladní mzdu jenom do 10 tisic čistého. tak tady nikoho neobvinujte. a ve stadiu přípravy? prominte ale včem je ten podvod? že rodiný příslušníci nekde musí bydlet brácha teta? ted sme všichni v jednom byte v centru brna a teta s náma aby nebyla sama. nekde oni bydlet musí a je jedno jestli paltí nájem mě nebo cizímu člověku nemyslíte? a to že když mi daji na papír že mi budou platit najem a já je ta nechat bydlet zadarmo je podvod? od kdy?

Datum: 13.12.15 16:11
avatar

Práce na černo není legální a hrozí Vám za ni pokuta

od 10.000 do 100.000 Kč (zaměstnavateli vyšší).

Na podvod musí být dva ► kdybyste s tím nesouhlasil, nemohl by "Vám zaměstnavatel psát jenom 75 %".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.15 17:59

Podívejte se nevím co všichni máte s nelegální čiností ja sem prach obyčejnej řidič kamonu bez kterýho se nikdo zvás neobejde to si přiznejte a hnedka jsem podvodník a kriminálník a cokoliv jinýho ještě. To by sme my všichni museli bejt kriinálníci.

Od: paw®
Datum: 13.12.15 14:57
Dokud neobejdete bankdy, tak se to nedozvite. Ale je rozdil mezi predpokladanou cenou a tim, co si oceni banka. Takze vemte projekt a supp se preptat do banky. Uz ted mate skoro pul milionu a chcete pujku na 100% rekonstrukce. Jestli dum nestoji na lukrativnim miste, tezko rict. Ale jinak vam muze rucit kdokoliv z rodiny, tim prijem navysite.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.15 17:54

děkuju první rozumná odpověd, na ou otázku. Uživatele výše co psali že jse podvodík atd bych rád poprosil aby se víc nevyjadřovali, jelikož by se to dalo vzit jako Kříve nařknutí které by jse nemuselo vyplatit jim. Protože já jako řidič kamionu jen tak neseženu zaměstnavatele kterej by mě psal celou částku na pásku jsem rád alespon za todle co mi píše ted, 80 % kamionáku dostává na pásku jen poměrnou část mzdy a zbytek dostáváme v dietách. To NENÍ žádne KRÁCENÍ DANĚ. A ani PRÁCE NA ČERNO ! A děkuji za radu že mi muže kdokoliv z rodiny ručit, ale většina dělá pod agenturou ve firmách a tam davaji smlouvy na dobu URČITOU a na to banka nebere ohled a na diety potvrzené od zaměstnavatele taky ne.. My ted bydlíme s přítelkyní a malou dcerkou + rodiče a teta v bytě 4+1 za který z nájmem a energiemi platíme mesíčně 19 000 kč a k tomu platím měsíčně konsolidaci v částce 6200 kč. Teta má barák nevyužitý je k tomu velká zahrada a proto uvažuji o Hypotéce se 100% zástavou nemovitosti s tím že by mě banka splatila tento dluh a mě by zbylo na čerpání hypotéky 2 milionu cca. se splatností 30 let by mě to dělalo do 14 tisic měsíčně včetně energii což je už jen hodne velká uleva na financích co se týče bydlení a navic by v tom byla i započtena pujička takže měsíční vydaje o poznání menší a Bydleni v uplně jiném komfortu než doposud ne že by to bylo špatné nebo malé to ne ale Domek je domek. Vím neměl sem si brád tak drahé auto hned na "STARTU" po škole ale nejak tenkrát nebylo myšlení do budoucna aktualní a ted 4 roky na to? nejradši bych si nafackoval za to že sem musel mít všechno co me napadlo. Prodávát se i to opravdu nechce a hlavně už ani nevyplatí. A myslím si že 2,6 milionu na hypotéku není moc když by mě s tim banka smaza pujičku co mam,znam tu pár rodin kteří maji na barák hypotéku i 4,5 milionu což se mi zdá zbytečný přepich. S těma najemníma smlouvama to nebylo myšleno špatně, ted se na bdlení taky skládáme akorád že by banka měla větší duveru že budu schopen splácet kdyby měla garantováno že mi s placením budou pomahat přibuzní, i když mi neni zrovna jasné na co to chtějí vedet, protože kdyby jsem nebyl schopen splácet přijdu o dum a oni maji svoje penize zpátky.

Od: paw®
Datum: 13.12.15 18:40
Bohuzel s praxi platu v MKD nic nenadelate. Zasadni bude pro banku vas potvrzeny prijem, kam se diety nepisou. Dnes uz banky tolik na dobu urcitou nehledi. Jestli byla parkrat prodlouzena, tak to berou v pohode, ale snizuje to trochu bonitu. Hypo si kuzete vzit klidne na 3 lidi a pocita se dohromady jejich prijem, kdyz bude problem banka bude vymahat po vsech. Hlavni ale je, aby nemovitost mela tu cenu dle odhadu banky. Takze zajdete bud do banky nebo za fin. poradcem a tam se zeptejte. Hlavnenpreju, at vam vztahy v rodine vydrzi a nejak se z toho vyhrabete.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.15 20:08
avatar

Já jsem refinancoval předchozí úvěr tehdy ještě u stavební spořitelny a chtěl jsem sloučit i spotřebitelský úvěr do hypotéky a nešlo to.Lze přidat pouze úvěry určené pro stavební účely.To by pak řešil každý spotřebitelský úvěr splácený hypotékou...

Jinak odhady jsou nyní tak nízké, že pochybuji, že někdo něco nadhodnotí...Já mám půdní vestavbu 200 m2 ! úplně novou cena byla 1400000 a odhad pouze 900000.Malá vešnička, stáří domu 80 let to všechno hraje svojí roli...Zainvestované peníze,vlastní nezávislý přívod elektřiny, vody mělo minimální vliv na odhad...

Hodně štěstí...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ga
Datum: 29.12.15 15:10

Zdravím, pokud budete vlastnit nemovitost, pokusil bych se prvotně o americkou hypotéku, kterou splácnete konsolidovaný spotřebitelský úvěr. Prodraží se, ale měsíčně nebudete tolik zatížen na to, abyste nemohl dále uvažovat o hypotéce na nástavbu a stavební úpravy nemovitosti. Pokud máte dobrou morálku ve splácení, nevidím důvod, proč by vám to nemuselo klapnout. Pokud se moc nevyznáte, zkuste se obrátit na nějakého finančního poradce, ti umějí s úrokovými sazbami divy ;)

Přeji mnoho štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 15:30
avatar

Po škole je fajn si koupit věci - nemáte závazky a nutné výdaje ovšem všeho s rozumem - no pro vás už pozdě. Měl by jste si z toho vzít ponaučení - rekonstrukce domu tak jak ji popisujete překročí cenu domu nového - ptám se proč chcete za peníze nového domu rekonstruovat starý který stejně nebude 100%. Než začnete řešit další půjčky a s tím navýšení dluhů a splátek vyřešte ty nemalé co máte teď, zamyslete se váš život může tak rychle přejit z "pohody" do obrovské nepohody a stačí velmi málo - stojíte na pomyslné hraně stačí nemoc, hospitalizace nebo prostě vypověď a máte obrovský problém v případě že by jste ještě dlužil za dům tak se můžete jít potom rovnou pověsit ...

Opravdu si vše velmi dobře promyslete... Nějaká banka vám peníze nejspíše půjčí - pamatujte však že banka nepůjčuje pro vaše štěstí a pohodu v případě jakékoliv neschopnosti velmi ráda šáhne po domečku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.