Bruska na beton

Od: Datum: 11.12.15 20:40 odpovědí: 2 změna: 13.12.15 21:26

Nemá někdo zkušennosti s bruskami na beton? Konkrétně mi jde o to, jaký výsledek lze očekávat. Potřebuji zbrousit plošně betonový potěr asi tak o 5-10mm na ploše cca 2m^2. Není extra tvrdý, rýha jde do něj udělat celkem snadno.

V Bauhausu maji celkem levně k zapůjčení Bosh GBR 14 CA PROFESSIONAL. Nicméně vůbec nevím, jestli je k zamýšlenému účelu tato bruska vhodná. Je docela lehká, tak abych nad tím broušením nestrávil mládí, popřípadě neodvařil celej kotouč.

Jako druhou variantu se mi nabízí si půjčit stroje zde http://www.naradi-vesely.cz/pujcovna/sanacni-sety/, ale ta cena je téměř dvojnásobná + opotřebení kotouče. Takže proto se ptám.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.15 20:48

Ono tou 125 to pude ale pomalu.Osobně jsem si koupil brusný hrnec 150 diamant a použil flexu do které jde kotouč 230 mm,brousil jsem plochu 20m čtverečních. Ale věřte že bez odsávaní za minutu neuvidíte špičku nosu takže roušku kvalitní nebo ještě lepší odsávaní.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.12.15 21:26

Z vlastní zkušenosti bych šel do té malé, a rovnou si do ní Bauhasu koupil kotouč tuším za 990 kaček. Paradoxně drolivé či měkké betony znamenají větší opotřebení kotouče, jelikož zrno se nebrousí, ale vytrhává a rejdí jakoby pod kotoučem. Ale na 1 cm vrstvu o 2 m2 by kotouč 125 mm měl stačit v pohodě.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.