Připojení myčky na vodu

Od: Datum: 10.12.15 16:26 odpovědí: 6 změna: 10.12.15 23:52

Dobrý den všem. Prosím o radu. Poprvé pořizujeme myčku a v návodu jsem se dočetl, že lze připojit na studenou nebo teplou vodu. Bydlíme v paneláku s centrálním rozvodem vody, tedy žádný solární nebo jiný alternativní ohřev vody nemáme. Na kterou vodu se myčky obvykle připojují? Logicky u teplé ušetřím za ohřev, ale není pak mytí nádobí celkově dražší za spotřebu teplé vody? Díky za Vaše zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.15 16:58
avatar

Na teplou vodu lze připojit pouze tu myčku, kdy to výrobce doporučuje nebo povolí. Je tam však podmínka, že voda nesmí být teplejší než (snad) 60ºC.V paneláku bývá i teplejší. To byste museli namontovat míchací baterii, která teplotu vody pohlídá. *nevi*Nevím to přesně, ale myčka myje v nějakých + - 20ti litrech vody. Až si myčky budete prohlížet na netu, tak se podívejte jak to je přesně. Pak se na ni podívejte v realu a objednejte vybraný model u nejlevnějšího prodejce. http://www.heureka.cz/#utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=14102+|+Brand_[SRCH-CPC-KWS-TXT-HOME-MAN-NOT]&utm_content=Heureka+-+porovn%C3%A1n%C3%AD+cen&utm_term=heureka%20porovn%C3%A1n%C3%AD%20cen

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 16:59
avatar
Mam to napojený na studenou vodu o teplý sem ani nepřemejšlel
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 17:20
avatar

Samozřejmě že to většinou lze..

Nicméně jednak je to otázka maximální povolené teploty...jak se píše výše..(dá se bezproblémů vyřešit).

A potom v paneláku také otázka ekonomiky...nic Vám to finančně nepřinese..jen se mírně zkrátí čas mytí nádobí.

Myčka (např. Bosch) se musí nastavit softwarově tak, že je připojena na TV (nic složitého..udělá se jen 1x při instalaci, zvládne to běžný uživatel po přečtení manuálu).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 21:20

Nevím, jaký to může mít smysl. Pokud jde o přívod teplé i studené vody - moderní myčka spotřebuje na jedno mytí pod 10 litrů vody. V teplé fázi maximálně polovinu. Pokud není myčka přímo u teplé trubky, napustí tím teplým přívodem akorát tak vychladlou vodu z hadice. Pokud chcete připojit jen teplou vodu - třeba u nás bych to nedělal. Teplá voda je "rezavá". Asi by na nádobí zůstaly skvrny. Krom toho by se asi brzo projevil ten lógr na životnosti myčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 22:11

Smysl nevím, jak jsem psal, nikdy jsem myčku neměl. Teď studuji manunály, a u moderních myček je přímo v návodu uvedeno, že lze napojit přímo na přívod teplé vody. U mě paneláku teplá voda má asi 50 stupňů. Klidně to připojím na studenou, ale jestli je úspornější připojení na teplou (přímo ze stoupaček rezavá neteče), tak bych byl pro úspornější variantu. Nikde ani u prodejců jsem zatím nedostal uspokojivou a hlavně jednoznačnou odpověď.

Datum: 10.12.15 23:52
avatar

taky bych prihledl k tomu kolik si mycka veme za myci proces vody, aby se ta wattaz pri ohrati studene vody nakonec neutopila v cene teple vody v panelaku :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.