Rychlospojky na stlačený vzduch

Od: Datum: 10.12.15 12:40 odpovědí: 7 změna: 10.12.15 23:57

Dobrý den,

jaký je, prosím Vás, rozdíl mezi rychlospojkami z ebay (obr. 1) a těmi, které se dají běžně sehnat u nás (2. obr.)? Jsou navzájem zaměnitelné? Mohu strčit kolík z ebay do té druhé a naopak?

http://www.ebay.com/itm/Male-Female-Air-Line-Hose-Quick-Release-Coupler-Coupling-Connector-Fittings-NEW-/400775193736?var=&hash=item5d50102488:m:mHpx9FStHZaqBiFFqe0zKPw

Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.15 13:01

Zkušenost s nimi nemám, takže moje odpovědi jsou pouze domněnky.

Vypadají každá trochu jinak, takže to asi vzájemně spojitelné nebude.

I kdyby byl rozměr vnitřního průměru stejný, tak bude rozdíl v délce a tedy při spojení různých druhů rychlospojky nedosedne těsnící kroužek a vzduch bude unikat všude okolo. Nebo rychlospojka sice bude těsnit, ale nebude aretovaná v protikusu, takže bude vypadávat (vzduch ji bude vytlačovat).

Asi ti nezbyde nic jinýho, než si je zkušebně koupit a pak uvidíš.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda2
Datum: 10.12.15 13:30

Používejte jen ty běžně dostupné, prodávané u nás. Ještě se liší v množství spotřebovaného vzduchu. Ty spodní na obrázku jsou střední a pak jsou ještě větší pro množství vzduchu nad nějakých 800 L za minutu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 13:44

Díky pánové!

Potřebuji hlavně takovou rychlospojku, která je vhodná na u nás běžně dostupné nářadí (DN 7,2?), např. na ty sady, kde máte jak stříkací pistol, tak ofuk nebo pistol s manometrem na foukání kol.

No a potom chci na kompresor namontit takovou rychlospojku, do které píchnu hadici pro airbrush pistoli. Mám v těch rychlospojkách vážně guláš, takže díky za každou radu nebo objasnění.

Datum: 10.12.15 18:49

Tak rozdíl je pouze v kvalitě:)(ty čínské většinou ucházejí) drtivá většina nářadí má spojku DN 7,2.Aspoň na ten kompresor si našroubujte kvalitní mosaznou(samicu)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.12.15 23:57
Diky,asi bude pravda nejlepsi na nejvice namahane casti kompresoru nesetrit,poohlednu se tedy po lepsich.
Datum: 10.12.15 22:27
avatar

Zdravím,
z rychlospojkami z ebay zkušenost nemám, ale mám zkušenost jinou (popíšu dále) a díky ní bych vám nakupovat takhle na blind nedoporučil, ale doporučil bych vám posbírat do tašky veškeré příslušenství (které máte doma) a na kterém máte rychlospojky a takto vybaven vyrazit do nějaké malé, nepříliš frekventované (aby na vás prodavač měl čas) prodejny s rychlospojkami a tam zkoušet kombinace vašich a obchodem nabízených rychlospojek tak dlouho, až se propracujete k nějakému výsledku a pak teprve ty vyhovující rychlospojky koupit. Při testování můžete zkoušet průměry čepů (ty většinou sedí), ale hlavně pozor na délky čepů (od zápichu ke konci čepu), protože ty se mohou lišit a rychlospojka pak nejenže podchází, ale tlak vzduchu vám vsunutou rychlospojku vystřelí - rozpojí. Zkouší se tahem za rychlospojky od sebe - jakby jste je chtěl do sebe roztrhnout.
tohle vám rtadím po své letošní letní zkušenosti, kdy jsem potřeboval dokoupit rychlospojky pro připojení nově zakoupené hadice a jednoho kusu příslušenství na stávající hadice a kompresor. To stávající jsme měl osazené zančkovými rychlospojkami koupenými před 20lety v NSR v bazaru. Nová hadice a příslušenství bylo koupeno letos v LIDLu. Žil jsme v představě, že tyhle věci jsou normované a všechny stejné - omyl, nejsou stejné. Liší se právě délkou toho čepu - u současných je čep delší, zajišťovací kuličky nezapadnout do zápichu a čep je tlakem vzduchu vystřelen z tělesa rychlospojky.Koupil jsemjednu sadu nových a zkoušel a poměřoval, co s tím - měnit všechy staré rychlosojky za nové s emi nechtělo (investice víc jak 2.000Kč, protože těch starých rychlospojek mám osazených an hadicích a příslušenství asi 30. Nakonec jsem to asi po týdnu laborací vymyslel tak, že na nové hadici jsem čep rychlospojky zkrátil o cca 3mm. Výsledek je následující - novou hadici připojím na kteroukoli starou rychlospojku (tzn.jak přímo na kompresor, tak na staré prodlužovací hadice, které mám 2 - 10m a 20m) a pokud potřebuju použít nově zakoupené příslušenství, musím použít novou prodlužovací hadici vždy před nové nářadí. na novou hadici ale lze připojit i staré příslušenství, se starými rychlospojkami ) protože kratší čep ničemu nevadí a spojka i tak těsní. vím, zdá se to složité, ale přijde mi to pořád jako lepší řešení nastavovat a kombinovat vzduchové hadice, když potřebuju jednou za čas použít vzduchové nářadí na vzdálenost cca 40m od kompresoru než přetahovat vždy cca 200kg vážící kompresor domácí výroby a tahat k němu prodlužováky na 400V.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.12.15 23:54
Moc Vam dekuji za vycerpavajici odpoved! Zkusim to udelat jak pisete!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.