Daň z nemovitosti 2016

Od: Datum: 09.12.15 19:25 odpovědí: 4 změna: 09.12.15 20:22

Dobrý den, prosím o radu. Dnes 9.12.2015 jsem vydražil nemovitost v exekuci a než proběhnou veškeré formality k zápisu na katastru nemovitostí potrvá asi 45 dnů. Zajímalo by mě zda se na mě vztahuje nové daňové přiznání za nemovitosti k 31.1.2016. Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jenda2
Datum: 09.12.15 19:38

Jakmile obdržíte doklad o zápisu do LV, tak pak tuším ano. Jinak je to každý rok pro běžné vlastníky bez změn vlastnictví do konce května. Zeptejte se na lhůty na FÚ v místě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.12.15 19:44

Podstatný bude den vkladu do KN. Pokud bude letošní nutno se přihlásit k dani z nemovitosti do konce ledna 2016. Pokud bude vklad až příští rok, nutno se přihlásit do konce ledna 2017.

Nejsem si jistá, ale řekla bych, že KN dává datum vkladu stejný jako datum podání návrhu na vklad. Pro jistotu na KN zavolej, oni ti řeknou jaké bude datum vkladu.

Datum: 09.12.15 20:16

Než proběhne návrh na vložení do katastru nemovitosti je 30 dení lhůta na odvolání všech zúčastněných, takže s určitostí exzekutor nepodá návrh dříve jak k 9.1.2016. Takže jak jsem to pochopil podání daně z nemovitosti se řídí zápisem na katastru nemovitosti- pokud není zápis nepodává se daň?

Od: uskaŽ
Datum: 09.12.15 20:22

Prodala sem nemovitost 18.12. Zápis v katastru byl až 15.1. Nastala situace, že za nový rok nikdo nezaplatil daň z nemovitosti. Já neplatila nebo jsem nebyla k 1.1. vlastníkem a nový majitel nepodal daňové přiznání, tudíž i nezaplatil. V červnu dostal nový vlastník výzvu k podání daň. přiznání a k platbě. Tolik z praxe.

Já ve vašem případě bych do konce ledna podala daň. přiznání (jednou ho vypsat musíte) a zašla přímo na FÚ a se vyjádří k platbě. Ještě lepší je jít s úsměvem na FÚ a daň. přiznání opsat od původního majitele. U nás s tím nebyl problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.