Kotel Vaillant topí jen naplno

Od: Datum: 07.12.15 18:03 odpovědí: 1 změna: 07.12.15 21:29

Zdravím všechny spoludiskutující.

Řeším problém s cca 18 let starým plynovým kotlem vaillant, typ teď nevím, ale má 28kw. Vytápíme s ním dům a doučasně přes třícestný ventil ohřívá TUV. Ohřev tuv momentálně funguje správně (občase se sekne třícesťák, občas je třeba poštelovat minimální výkon, aby kotel necykloval, ale to teď zrovna funguje dobře ).

Problém je v regulaci výkonu při topení, kdy kotel při sepnutí termostatu jede jen naplno a odmítá snižovat výkon. Při ohřevu tuv a ohřátém zásobníku přitom plynuje výkon snižuje až k minimu. Teplotu vody elektronika snímá asi jediným termistorem (aspoň jsem jiný nenašel) na výstupu vody. Odpor toho termistoru jsem při "méně horké" vodě naměřil asi 1,5 kOhmu a při ohřevu tuv i malá změna hodnoty zásadně řídí výkon kotle. Ale při ohřevu topné vody na takovéto hodnoty elektronika vůbec nereaguje a výkon snižuje až při pokusně připojeném odporu v jednotkách ohmů, což je samozřejmě mimo rozsah toho rezistoru, teda možná by se jeho odpor natolik snížil pokud by se vyvařila voda...

Není tady někdo, kdo by poradil, na co se zaměřit?

PS.: na potenciometr regulace maximálního výkonu na elektronické desce plamen reaguje, na zvenku přístupnou regulaci teploty vůbec, potenciometr pod ovladačem je v pořádku a pod napětím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.15 21:29

Ahoj. Tak, jestli je kotlík už letitý 18 let, může být nějaká součástka, na řídící jednotce, klidně z toho tepla vysušená a proto nepracující správně. Něco podobného jsem už taky zažil. Tak je to možné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.