Jak užívat ovocný sad jako sportoviště či rek

Od: Datum: 05.12.15 06:27 odpovědí: 3 změna: 05.12.15 10:29

Dobrý den.

Rád bych zjistil, jestli je možné provést nějakou změnu v užívání pozemku, který je nyní ovocný sad, aby bylo možné tam vybudovat nějaké sportoviště či plochu k rekreaci.

Pozemek má výměru 1,75ha a nachází se v Přírodním parku Šárka-Lysolaje v Praze. Říkám si, že přírodní park je přeci od toho, aby se tam lidé rekreovali, či sportovali. Přitom by se nejednalo o žádné kácení a rušení lesa, ale o nalezení efektivního využití pozemku a mohl by zároveň zůstat součástí zeleně.

Pokud máte nějaký konkrétní tip, tak budu moc vděčný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.12.15 09:33
avatar

Dobrý den, je to chráněné území, tak Vám zřejmě stavební odbor nebo odbor životního prostředí příslušné radnice nedovolí žádně trvalé stavby. To kácení ovocných stromů by neměl být problém, ale s výstavbou ano. Pokud tam není vzácná květena, tak snad to někomu nabídnout jako pastvinu pro ovce nebo výběh pro koně či tam zbudovat přírodní překážky pro koňský kros (viz video). Zdravím!


Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.12.15 10:29

Zaráží mne, že se podávají dotazy, které může řešit jen dotčený úřad. Takže se to zjistí jen tam, zde přece nikdo nerozhoduje, lze jen říci ANO, jde to, ale hajdy na úřad. Jak je to s územním plánem? Je zahrada součástí zeměď, půdního fondu (žádost orgánu ochrany zemědělského půdního fondu)? Jděte na Odbor ŽP a stav. úřad. Jen tam se dozvíte, jak to je!
Proč pořád přetrvává strach před úředníky, našimi sluhy, námi placenými?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.