Přelakované tapety

Od: Datum: 04.12.15 15:54 odpovědí: 10 změna: 05.12.15 21:31

Chatka má vnitřní stěny pobité sololitem. Ty jsem kdysi polepila papírovou tapetou a tu kvůli omyvatelnosti přelakovala bezbarvým nitrolakem. Nyní chci znovu vytapetovat - jak mám postupovat? Mám stávající tapety odstranit? A jak když vodu nesají? Pokkud je neodstraním, bude lepidlo nových tapet držet na nitrolakovém povrch starých tapet?

Děkuji za rady. Helena.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.15 16:19

Já sama nemám odzkoušeno, ale kdysi dávno, kolegyně nalakované tapety podrápala vidličkou a namočila. A že pak šly dolů. Byla to práce jako trest za vraždu. *ee*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.15 17:29

Úplně klidně tapetuj na tyto tapety.Použij lepidlo Metylan apřed lepením povrch natři akrylátovou disperzí.Po zaschnutí lze přímo lepit.

JABRAKA

doplněno 04.12.15 17:45:

Jak jsem uvedl jinde,používám pro tyto účely tapety typu VLIES

Datum: 04.12.15 17:39

Možná bych to řešil samolepícíma .

Datum: 04.12.15 17:52

Určitě by to šlo i vliesovými omyvatelnými tapetami na ty staré, daleko líp se s nimi pracuje, ale stejně jako samolepky jsou asi 2-3x dražší než papírové (ale zase nemusí se lakovat). Tak záleží na tazatelce, jestli si chce ušetřit čas a práci.

Ohodnoceno: 1x

Od: jamal
Datum: 04.12.15 19:12

Nitrolak není jako podklad naprosto vhodný. Musé se celá stěna penetrovat, např. DUVILAX. Až to zaschne, nehrozí odlupování tapet.

Datum: 04.12.15 19:58

Pokud se bavíme o přelepení lakovaných tapet, Duvilax je k ničemu. Jak chcete vodnou suspenzí penetrovat lakovaný povrch? Víte vůbec co je to penetrace? Duvilax je na nasákavý povrch!

Datum: 04.12.15 20:48

Jak? Normálně. Kdyby jste s tím někdy dělal, tak se nebudete ptát. Mraky m2 jsem tím vymaloval a výborně to drží. To je objev že? Proto je to penetrace.

Datum: 04.12.15 21:07

Šmánkote nemalujeme, ale tapetujeme! A to jste vážně "penetroval" lakovaný povrch? Vodná disperze po nenasákavém povrchu přece jenom normálně steče, nebo ne? Ale pokud ne, je to stejně nadbytečná věc. Vliesová tapeta s příslušným lepidlem mi drží na jakémkoliv povrchu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.12.15 21:31

Penetrace, v tomto případě vytvoření hladkého povrchu, na který bez problémů chytne lepidlo je velice prospěšné. Vy děláte rozdíl mezi malováním a tapetováním? Podklad musí být přizpůsobený, ať s tím děláte co chcete. To snad je jasné.

Datum: 05.12.15 18:11

Akrylová disperze vytvoří tak zvaný kontaktní můstek,který i na nenasákavých površích zlepší adhezi nalepené tapety .Samozřejmě se nejedná o penetrování.Nátěr se musí nechat nejprve vyschnout.Disperze nemá šanci pod nepropustnou tapetou vyschnout.Při lepení Vliesových tapet používám techniku podmazání jen okrajů tapety akrylovým tmelem.-

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.