Vymena sprchovej hadice

Od: Datum: 04.12.15 15:10 odpovědí: 5 změna: 04.12.15 20:18

Zdravim. Vedel by mi prosi vas niekto poradit s vymenou sprchovej hadice? Kupili sme byt s masaznou vanou, ktora je akoby z jedneho kusu a sprchovacia hadica sa z nej vysuva. Nemam najmensiu predstavu ako sa da dostat k druhemu koncu hadice, keby som ju potreboval vymenit celu.

V mieste napojenia na sprchovaciu ruzicu mi tesnenie prerezalo vnutornu gumennu hadicu len par milimetrov nad miestom pripojenia a teraz mi voda strieka vsade mozne len nie zo sprchy. Je neaky system, resp. vie mi niekto poradit ako sa da dostat za vanu a vymenit celu hadicu, alebo pripadne ci sa neda ten koniec odrezat a neakym sposobom nasunut naspat?

Prikladam foto vane,1, foto ruzice 2, a foto rozobratej hadice kde som cervenou farbou zvyraznil miesto rozrezania.

Vopred dakujem

S pozdravom Miroslav

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 04.12.15 15:39

Dobrý den, zapoměl jste na fotky. Předpokládám, že se mělo původně jednat o volně stojící vanu a někdo ji zafixoval natrvalo...

doplněno 04.12.15 15:55:

ještě zkusím doplnit moji představu o situaci - http://www.nejremeslnici.cz/f…rchove-hadice-u-vestavne-vany

viděl bych to na demontáž vany a opravu generální...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.12.15 16:01

Kde je foto? Bez toho se opravdu nic radit nedá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.15 17:24

Není tam montážní otvor? Většinou je zamaskován jako obkladačky, jen nemá kolem sebe spárování. Je to dekl přichycenej magnetama.

Datum: 04.12.15 20:06

Zdravím,

musí tam být montážní otvor-jak už tady bylo řečeno-volná obkladačka-uchycená magnetem-leda že by ji nějaký exot přidělal "natvrdo"...je také možné, že se k hadici dá dostat z druhé strany stěny-zdi (z druhé místnosti-nebo ze stoupačky)- tedy otvorem,kterým se přivádí vodovodní trubky (hadice) ke kohoutkům u vany

Datum: 04.12.15 20:18

je také možné , že po odmontování kohoutů, krytek a vypouštěcí mřížky na vaně ,půjde vyndat celá vana - z obrázku není patrné, jak je utěsněna u stěn-pak by samozřejmě nebyl problém se k systému navíjení hadice dostat.

já jsem jednou maloval koupelnu a "naštval jsem se - tedy jsem prostě vydělal z koupelny celou vanu (plech-)smalt..a samozřejmě jsem musel oddělat i umyvadlo..a nakonec z obyčejného malování byla generálka celé koupelny

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.