Tapety na umakart

Od: Datum: 03.12.15 19:27 odpovědí: 13 změna: 07.12.15 22:30

Dobrý den, moc prosím o radu. Chci vytapetovat umakartové jádro v koupelně a dát novou vanu a umyvadlo. Dočetla jsem se, že mám odřezat černé gumy v rozích a zalepit nějakou páskou, aby zbytky gumy nebrvily. Prosím, co mám použít na zalepení? Pak prý mám zatmelit díry, jaký tmel mám přesně koupit a kolik balení? Tapety mají přijít na hladký povrch a prý to mám 2x napenetrovat. Jakou penetraci mám koupit a kolik balení? Pak to mám ještě natřít bílou barvou, aby mi ten hnědý umakart neprosvítal přes tu tapetu, bude totiž bílá. Jakou barvu prosím a kolik? Nejdou mi ošmirglovat skvrny od lepidla od různých věšáčků, mám použít ředidlo nebo jak to dostanu dolů? Děkuji moc za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.15 19:38
avatar

Umakartové jádro mám obložené kachličkama a stěnu proti vaně mám bílou tapetu a nalepená zrcadla, Pokud vím, tak se nic nenatíralo a šedý umakart vidět pod tapetou není. Další neporadím, jelikož ty černé gumové pásky máme vyndané, zalepené silikonem a obložené až do konce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.15 14:32

Nechápu, pro by se "to" mělo penetrovat? Myslíte umakart? To ani nejde, penetrace se provádí jen u nasákavých povrchů, při tapetování snad ani nikdy není třeba. Tapeta by měla být omyvatelná, nejlépe vliesová - lepidlem se natírá tapetovaný povrch a dobře se s ní pracuje. Nic přes ní neprosvítá. Tapetoval jsem s ní zeď, dřevo, sklo - žádný problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.15 16:19
avatar
Tapety mají přijít na hladký povrch a prý to mám 2x napenetrovat. To teda budete muset ten umakart ještě vyleštit aby byl hladký!Penetraci si kupte jakou chcet,hlavně tu nejdražší -to ať Vás to stojí zbytečně víc než je třeba! Penetrace se používá na sjednocení savosti povrchů-na umakartu není co sjednotit! Osobní skušenost: Pod tapety jsem ani na obyčejnou zeď nedával penetraci-jen se natřela lepidlem štětkou a pás tapety také a drželi jako židovská víra.Umakart není třeba ani nijak penetrovat pod obklad (tzv kontaktní můstek)toto jsem obešel natažení filmem lepidla.Tapety bych lepil klasicky - dodržet doporučení psané výrobcem tapety a lepidla!Věřte že budou i tak držet!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.15 17:37
avatar

Rozhodně bych nepoužíval samolepicí tapety DC-FIX.Je to pracné a výsledek nebývá uspokojivý.Lépe je použít tapety typu VLIES.Mají jednoznačnou výhodu v tom,že se nesmršťují vysycháním a jsou velmi odolné.Před lepením je nutno vyřezat gumové kouty,stačí je přetnelit silikonem.Před lepením tapety se povrch pro lepší adhezi natře akrylovou disperzí(Herkules,Slovilax a pod).Po zaschnutí natřeme lepidlem a lepíme suchoé nastříhané pruhy.,Tyto tapety už mají definitivní vzhled.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.12.15 21:00

Vliesové tapety nejsou vhodné do vlhkého prostředí. Předpokládám, že budou i kolem vany a umyvadla. Já kdysi používal v koupelně DC-FIX a drželo to fest. Ale jak říkáte, je to pracné a ne vždy na první pokus byl výsledek dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 15:10

Proč nejsou vhodné do vlhkého prostředí, když jsou omyvatelné? Je fakt, že v koupelně je nemám, a tak nemám ani zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.15 18:04
avatar

Vliesové tapety ,na rozdíl od ostatních,vyrobených na papírové podložce,Mají podložku ze speciální hmoty,která je vyrobena ze syntetických vláken.Proto nenasákávají vodu a netrpí dilatací vlivem vlhkosti.Také nejsou napadány tolik bakteriemi a plísní.Protože se pokládají suché na plochu natřenou lepidlem,je lepení nadmíru pohodlné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.15 18:19

Nemyslíte vinylové tapety? Ty jsou dost odolné vůči vodě. Vliesové tapety mají sice také určitou odolnost a jsou omyvatelné, nicméně dlouhodobé působení vody nebo proud tekoucí vody je může zníčit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladka*
Datum: 07.12.15 20:00

Děkuji moc všem za odpovědi Černé gumy jsem odstranila, zalepím tedy dírky od různách háčků silikonem a taky ty volné spáry po těch gumách. Jaký tedy silikon, na ty díry a spáry, některé díry jsou dost velké, na některých místech je umakart promáčlý. Bohužel mám už koupené tapety d-c fix, chtěla jsem vzor kachliček a jen tyhle to měly. prý se předem nastíká rozprašovačem na stěnu voda se saponem, asi aby to klouzalo a pak se na to lepí. Tak uvidím, snad to dobře dopadne.

Datum: 05.12.15 22:44
avatar

Tapetovala jsem před 15ti lety umakart. jádro, linku i skříně v děcáku a v šatně omyvatelnou tapetou, Bohužel, název neznám, prodávala se bílá, modrá i např. mramorová. Koupila jsem ji v papírnictví, povrch vypadal jak nějaká PVC fólie. Výsledek naprosto úžasný a krásně se s ní pracovalo. Žádná penetrace, vytrhala jsem gumy v rozích a jen je přelepila , jak jsem tapetovala, tou tapetou. Drželo to perfektně, nic neprosvítalo, dobrá údržba. V šatně mám skříně od té doby otapetované do dneška. Gumy byly přichyceny sponkovačkou, tak šly krásně vytrhat, žádné ořezávání. Sponky vidět nejsou, jsou zevnitř. Zkuste. Tapety nekupovat u Vietnamců, mají ty samé, ale kvalita mizerná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladka*
Datum: 07.12.15 20:02

Děkuji moc. Jaká je, prosím, životnost tapet? 5 let nebo více? Jsou to omyvatelné samolepící d-c fix.

Datum: 07.12.15 20:51
avatar

pokud to má něco vydržet opustil bych tapetu, které také není levná a dal pvc, které je dělané pro styk s vodou, tapeta moc nee ikdyž se dělají i omyvatelné. Sám sem měl kdysi a okraje se začaly odlepovat - blbý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladka*
Datum: 07.12.15 22:30

Hmm, tak teď už je stejně pozdě, uvidím tedy, co to vydrží. Děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.