Kapající voda z digestoře

Od: Datum: 03.12.15 00:16 odpovědí: 3 změna: 03.12.15 13:31

Letos mi začala při poklesu venkovních teplot kapat voda z digestoře, předtím se to nestalo. Voda kape stále, ráno, odpoledne, v noci. Vzduch je vyveden plastovou trubkou na půdu.Ta digestoř je v provozu spoustu let, nikdy nebyl žádný problém, až tento rok. Nesetkal se někdo z vás s tímto problémem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.15 07:26
avatar

Je s podivem, že se dříve nedělo. Jde o kondenzaci vlhkého vzduchu na studeném vnitřním povrchu potrubí a je to přirozený úkaz. Zřejmě máte odtah udělaný špatně. Odtah by měl být proveden podobně, jako vložka u komínu, s T-kusem a odkapávačem na spodním koci trubky. Zkuste potrubí na půdě tepelně izolovat (minerální vata), aby nebylo zbytečně ochlazováno.


doplněno 03.12.15 07:31:

Možná se změnily tepelné poměry na půdě. Neizolovali jste třeba stropy v místnostech pod půdou? Topí se v nich? Nemáte otevřený vikýř, který dříve otevřený nebýval?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rd®
Datum: 03.12.15 12:32

Jediné co jsem dělal, tak to jsou zateplené stropy, ale to je 5 let zpátky, jinak žádná změna. Jinak místnosti pod půdou jsou vytápěné. Jak ta trubka je dělaná nevím, jsem zde přiženěný a tchán už je po smrti.

Datum: 03.12.15 13:31

RD - vidíte sám, že odpovědi se moc nehrnou, třeba se to zlepší tím, kdy nám všem napíšete nějaké podrobnosti, např. kam tedy ta digestoř vyustuje - říkáte, na půdu? Jak dlouhá je trubka od půdní podlahy, je zaizolovaná, pokud ano - od kdy zhruba, nevede trubka směrem až na střechu?, atd. atd. atd., i malichernosti jsou důležité.., zeptejte se tchyně..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.