Používáte ještě psací stroj?

Od: Datum: 02.12.15 23:50 odpovědí: 7 změna: 03.12.15 18:05

Zkusila jsem elektrický Consulta TWEN 180 a kupodivu mi vyhovuje . Přitom už jsem zvyklá jen na počítače.Píše ještě nkdo na stroji?Na jakém?Dají se k elektrickým dokoupit pásky a náhr.díly? Jaký poradíte? Děkuji P.S.Asi mi to líp myslí,když pracuji přímo s papírem,je to osobnější než počítač Překvapilo mě to

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.15 00:42

Mám doma elektrický psací stroj Nakajima AX 150 a nevím co s ním - dcera už ho nepoužívá...myslím, že je škoda ho vyhodit

vše se dá na ně sehnat...

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 03.12.15 08:13
Mám doma léta páně "Consul."
Typ si momentálně nevzpomenu...
Píši na něm kvanta důležitých věciček...
Přesně,jak říkáte,papír je prostě papír.
--------
Miluju je,oba ;)

Datum: 03.12.15 09:39

jojo consul máme taky *smich*

Od: host
Datum: 03.12.15 09:52

Některé starší paní doktorky i pan doktor v poliklinice stále na mechanickém psacím stroji píší svižně jednotlivé záznamy z návštěv, žádosti o lázně, žádanky na rentgen, ručně píší recepty, žádanky na biochemku, atd, nepotřebují počítač, tiskárnu, software a servis. V půjčovně lodí a lyží majitel také píše těch pár řádek a údajů na stroji rychle i když hlučně, nebo ručně. V kanceláři v práci je ještě také jeden klasický konzul se širokým válcem (A3) běžně používaný, i když jinde jsou počítače.

Na mechanickém psacím stroji se mladí naučí psát na klávesnici především přesně, tedy přesně se strefovat na klávesy a se správnou silou a směrem tlaku prstů tisknut klávesy, včetně prstokladu. Jenomže mladí už jenom šmejdí prstem po displeji a píší jedním palcem. Kde jsou ty doby, kdy se na psacím stroji psalo alespoň dvěma prsty.

Datum: 03.12.15 17:49

Ahoj. Taky mám po baráku několik různě starých psacích strojů. Už se na ně dlouho nepsalo. Jeden mladý, asi 50 let mám v kanceláři a píšu na něm adresy na obálky. Většinou tehdy, když se mi nechce je psát na PC, tisknout je, vystřihávat a lepit. Tak maximálně 2x do roka. Dneska se už na středních školách nepíše všemi deseti? Synek to před 3mi roky v osnovách ještě měl.

Od: xy
Datum: 03.12.15 18:03

Nedávno naše malá firma dávala inzerát na pozici účetní. z úřadu práce přišlo cca 20 uchazeček. Psát deseti uměly dvě. Docela mě to překvapilo.

Datum: 03.12.15 18:05

Vlastníme stařičký Smith a Zeta ty jsou muzejní, kufříkový Consul velký a malý oba mechanické a 2 el. ruské jejichž název nevím, jen vím, že moc váží a manžel nadával když je nesl na půdu, nejspíš také do muzea. Co existuje PC nikdo na nich nepíše.

El. Consulty stojí cca 10 000,- a stále se prodávají, předpokládám, že koupit do nich náhradní díly nebude problém. El. Consulta 320 je už takový malý počítač co s klasickým, starým psacím strojem nemá mnoho společného. Na střední škole na něm dcera dělala státní zkoušku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.