Jak na smrad z barvy na radiátory

Od: Datum: 02.12.15 09:01 odpovědí: 9 změna: 02.12.15 12:43

Dobrý den,

asi před třemi měsíci přítel natíral litinové radiátory, šlo prý o syntetickou barvu, natíral je venku, takže to bylo v pohodě, doma nic nesmrdělo, po namontování to ale začlo. Pokud se začne topit, je z toho doma hrozný smrad, ani moc to nesmrdí v ostatních místnostech jako v ložnici, kde spíme nejen my, ale i náš dvouměsíční syn. Vím, že se radiátory natíraly v tu nejnevhodnější dobu, ale bylo potřeba tady dva přidat kvůli špatného vytápění a tak se rovnou i vyměnily staré za nově natřené litinové. Jako řešení mě napadá jedině v ložnici vyměnit ten natřený za starý, který tam byl původně (o tom ale přítel nechce ani slyšet). Máte někdo zkušenosti, za jak dlouho ten smrad přejde nebo, jak tomu nejlépe pomoct? Přes den ho nechávám jet naplno, otevírám okno, k večeru radiátor vypínám, ale to bude problém v zimě, protože tam zmrzneme, ale rozhodně tam v tom smradu s malým být nechci.

Děkuji za jakoukoliv radu, že jsme se na to nevykašlali, se do hlavy biju pořád :-/.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.12.15 09:13

Dobrý den, tak, měnit opět radiátor by bylo snad až zcela, ale zcela krajní řešení.

Zápach časem pomine a zatím si kupte v drogerii pohlcovač pachů (ne vůni). Zdravím!

doplněno 02.12.15 10:14:

Nemáte zač. Zkuste ten pohlcovač, on to zlepší a čas to urovná zcela.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.12.15 09:52

Děkuji za odpověď, pohlcovač mě vůbec nenapadl, zkusím se dneska v drogerii poptat .

Od: paw®
Datum: 02.12.15 09:59
Barva se vypali a prejde to. Tak behem tydne.

Datum: 02.12.15 10:18

No, ona už se vypaluje tak měsíc právě , ale je pravda, že to smrdí čím dál míň, ale pořád smrdí...

Datum: 02.12.15 10:36

Zdravím.!

Příště to radši natřete vodou ředitelnou barvou.

Já dělám první vrstvu matným Balakrylem UNI MAT. Dobře kryje.

Druhý nátěr pak Bakrylex -Lesk. Výsledek je perfektní a po smradu ani památky.

Datum: 02.12.15 12:39

Děkuji za tip, dobré vědět .

Datum: 02.12.15 10:53

ale klid. Nic neměňte. Nic strašného se nestalo a smrad ze syntetiky není jedovatý.

Děláte to správně. Chce to pořádně zatopit, pak vyvětrat a na noc utlumit. Radiátory vysmrádnou dost rychle a do skutečné zimy je daleko. Nám takto doma smrděly zgenerálkované gamatky. A bylo hůř, protože jsme se trefili do správného termínu, kamna jsme generálkovali v zimě a ta zima co přišla, byla tehdy hodně tvrdá. Není to tak dávno. U nás -30, na Kvildě -38.

doplněno 02.12.15 13:12:

Jen bych doplnil po tom, co jsem si právě přečetl :

Nevěřte panikářům. Syntetika S6006 sice smrdí a když ji zahřejete, smrdí ještě víc ale

Při této koncentraci výpary jedovaté prostě nemůžou být.

Datum: 02.12.15 12:42

Smrad ze synteticé barvy jedovatý JE!

Proto na radiátory doporučuji vodou ředitelné barvy.

1. Nesmrdí

2.Časem nezežloutnou, jako syntetika.

Datum: 02.12.15 12:43

Tak to jsem ráda, snad se to vyvětrá co nejdřív, nic voňavého, a ty naše zimy, to už není co kdysi, jsem zvědavá na tu letošní ..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.