Unicement - sádra

Od: Datum: 01.12.15 22:11 odpovědí: 6 změna: 03.12.15 20:54
avatar

Jde na zapravení spáry s elektrickým káblem použít unicement?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mytrix*
Datum: 01.12.15 23:02

Tak použít lze cokoliv, ale sádra se používá pro svoje rychlotuhnoucí vlastnosti (v řádu minut). Což unicement nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 11:21
avatar

Sádra se použije pouze k uchycení kabelu do zdi,.Snažíme se,aby nikde nepřečnívala povrch stěny.Zbytek se dorovná štukem.Nakonec se uhladí finální stěrkou..Jde totiž o to,aby při seškrabání starých maleb pak nezůstala na zdi vystouplá stopa po sádře,ta je velmi tvrdá a dá se jen osekat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 16:11
avatar

Je mi to vše jasný. Dělal sem u zedníků. Většinou si dráty a pod chytí sádrou a sádra se hned štětkou rozmaže aby nebyly případný nerovnosti. Já to udělám tím unicementem. Bude držet taky (fest). Zazdít krabičky musím jedině cementem (sádrou by to šlo taky) tak tím vezmu i kábl. O omítky nový dělat nebudu. Je to přes 50 let starej dům kdy řemeslníci (ožralý teleta - jinak to nazvat nelze) dělali hrozně. Omítky sou ve stračným stavu. V každá místnosti. Ale já ty velká nerovnosti jen vybrousím a do děr špachtlí/štětkou natáhnu uncicement. Aspoň se to trochu srovná. Jak sem psal - 50 let starej barák a na velký opravy nejsou peníze.

Datum: 03.12.15 18:02
avatar

.Prostě to berte jako fakt že před padesáti lety ty zedníci nebyli ožralý hovada ,ale jelo se stejně jako dnes ,jen s tím že dnes se dbá daleko víc na rovnost než tehdy!Co prošlo ještě před cca2 roky -dnes je nevyhovující! a to že jste dělal u zedníků-pak byste se neptal na nějaký unicement a zapravil drážky po elstalaci klasicky-přichytit sádrou stavební a pak jádrovou jemnou nebo univerzální směsí! cemetne bych to nedělal ani v paneláku do vyřezaných drážek v betonu!


doplněno 03.12.15 19:04:

Hlavně že vy víte co je kvalita-a chcete cpát do drážek cement?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 19:02
avatar

Jo, tenkrát, jeli. Ale jen jeli. Slovo kvalita neznali. Dnes taky jedou ale musí i kvalitně.

Datum: 03.12.15 20:54
avatar

Radši koupím sádru. Ale co by se stalo kdybych to chytl cementem? Nemůžu si dovolit to místo kde je kabel mít nějak extra rovné. Zdi (to není žádná fajnová, tenkrát se tomu tak říkalo) jsou dost "hrubé". Nepřesytý písek a pod. Je to vidět na omítkách. Nevím co si z tý fotky uděláte za obrázek - je to focený jen mobilem.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.