Jak připevnit cca 15kg skříňku na zeď?

Od: Datum: 01.12.15 21:18 odpovědí: 17 změna: 03.12.15 11:04

Dobrý den,

mám doma menší skříňku je celkem těžká cca 10-15kg.

Chtěl bych si ji přivrtat ke zdi, však nevím jak na to? Záda skříně jsou z tenké překližky, jak to tam nějak napasovat? Nebo na zkoby? Však jak to udělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 01.12.15 21:28

Dobrý den, ta skříňka bude po zaplnění ještě t잚í. Za zadní stěnu to nelze přidělat, protože se vytrhne. Jak jsou pevné bočnice nevím, ale asi jistota by byla použít konzoly pod skříňku (podobné se prodávají pod umyvadla). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.12.15 21:29

Je to jednoduché.Do zdi se vyvrtají dvě díry na hmoždinky(stačí 6 mm)Provrtají se skrz záda skříňky,která se provizorně postaví na místo pomocí podstavce-stolu a podložek z krabic či polystyrenových desek.Pak se do hmoždinek našroubují úhelníky z 2,5 - 3 mm plechu,které budou podpírat zespodu vršek skříňky.Tyto se dají koupit i hotové,.

Tímto způsobem jsem přišrouboval na zeď knihovnu s 500 ks knih.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.15 21:30

Na zkoby bych to fakt nedával. Překližka, zejména pokud je jen nastřílená na spony taky není ideální nosný prvek. Existuje velké množsví závěsů, jednoduché a levné jsou třeba tyhle

http://www.potrebytruhlaru.cz…rektifikacni-kovani-SAMET-buk

Ohodnoceno: 4x

Datum: 01.12.15 21:31

Úhelníky zevnitř. Podle konstrukce do boků nebo horní strany.

Datum: 01.12.15 21:34

mám kuchynský skříně zavěšený na něčem takovým

http://www.eben-kovani.cz/zav…-kovani-na-skrinky-fgv-p9295/

Od: wolnnny
Datum: 02.12.15 21:32

Dobrý den,

nevíte na kolik to výjde a kde se to dá koupit?

Děkuji, hezký den

Od: trtr
Datum: 03.12.15 11:04

Zdravím, toto řešení se originálně jmenuje systém Camar.

Datum: 01.12.15 21:35

Vyvrtal bych hlubší díry do zdi. Do nich hmoždiny, které bych v dírách přilepil pu lepidlem. Do překližky bych vyvrtal díry na skoby. To by sloužilo, jako držák proti odpadnutí od zdi. Váhu skříňky bych vyřešil hranolkem který bych na hmoždiny chytil ke zdi, podlepil a na něj bych skříňku posadil. Je samozřejmě mnoho řešení. Třeba zapustit držáky do masivu skříňky.

Od: damŽ
Datum: 01.12.15 21:36

Není možnost položit skříňku na konzoly?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.12.15 21:43

Jak ta skřínka vypadá, má boky ze silnějšího materiálu? Mám obavy , že slabá překližka by váhu skříně a případného naplnění nemusela unést.Kdyby byly silnější stěny, v horní části udělat malé zářezy pro skobičku se závitem , ty přemostit plíškem a pak už jen hmoždinky , do nich skobičky-existují různé druhy podle zátěže- a pověsit. Snad mi rozumíte.

Datum: 02.12.15 07:04

Není problém skříňku pověsit, ale je problém ji zpevnit natolik, aby se neroztrhla, nerozpadla. Já bych pod ni dala konzole. Úhelníky dovnitř, do rohů by mohly fungovat, kdyby byly dostatečně dlouhé a velké. Dřevotříska nemusí šrouby udržet napořád, zvláště, když by nebyly namontovády dokonale.

doplněno 02.12.15 11:54:

Jetro, ahááá, tohle je nejlepší řešení! *palec*

Datum: 02.12.15 09:34

IKEA používá kovové úhelníky - jedna strana je přišroubovaná zevnitř k bočnici, druhá ke zdi. Takhle mi visí všechny horní skříňky v kuchyni a zaplněné váží výrazně víc než 15 kg.

Datum: 02.12.15 16:00

Nejjednodušší mi připadá řešení: skoby do hmoždinek ve zdi, plochá oka přišroubovaná do bočnic (oka čouhají nad úroveň horní desky)

Od: wolnnny
Datum: 02.12.15 20:15

Dobrý den,

jak tu někdo psal,myslíte že kdybych vzal kousek hranolku a zevnitř skříňky vlevo a vpravo jej přišrouboval ke zdi, stačilo by to?

Nespadne to?

Případně jak to myslel ten pán co mu drží skříňky z ikea?

Děkuji

Od: 19veverka46
Datum: 03.12.15 09:39

Stačí zajít do IKEY a podívat se do návodu k montáži. Mohu naskenovat a poslat E-mailem .

V každém případě bych skříňku ještě podložil úhelníkem přišroubovaným ke zdi.Takže vrch drží balanc a odklopení

spodni drží váhu.

Datum: 03.12.15 10:58

IKEA: Dva menší šroubky vlevo jsou přišroubované k bočnici, větší vrut vpravo prochází zády a je zašroubovaný do hmoždinky ve zdi. V každé skříňce jsou takové úhelníky čtyři (a jsou zakryté takovou plastovou krytkou, ale to je jen kosmetika).

Datum: 03.12.15 10:45

Já, na vašem místě, bych zašla do velkého marketu typu OBI, Hornbach atd, našla prodavače a vysvětlila mu, co potřebuji. Trh nabízí obrovské množství všelijakých udělátek k tomu, aby si kutil mohl vyrobit a udělat cokoliv. Ve spolupráci s prodavačem bych našla vhodné řešení. Navíc, v těchhle obchodech se vždycky motají chlapi, kteří vědí, o čem je řeč a rádi poradí. Vlastní zkušenosi. *hej*To řešení s hranoly není dobré. Udrží vám na zdi záda a ostatní se může rozpadnout. Záleží, jak je skříňka vyrobena a z jakého je materiálu a také, co do ní časem uskladníte, ikdyž jste měl jiný plán..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.