Využili jste dotace na kotle a radiátory?

Od: Datum: 01.12.15 14:54 odpovědí: 6 změna: 10.12.15 17:48

Tak jsem narazila na článek:

"Státní dotace lze nyní využít nejen na plynové kotle, ale na všechny služby s tím spojené. Plynárenské firmy proto přicházejí se speciálními balíčky. Plyn jako ekologičtější palivo prosazuje i stát, chce omezit znečištění z komínů. Stát přispěje maximálně 127 tisíci korunami, zájemce musí doplatit 15 procent."

Jelikož jsme z Wawek přešli a dělali ÚT mně zajímá, zda máme nárok na dotace. Máte někdo takovou zkušenost? Nebo mi poradíte kam se obrátit o uspokojivou odpověď. děkuji všem. - pt

http://zpravy.aktualne.cz/fin…126a981f11e590ec0025900fea04/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.15 16:50

Podívejte se na www.jaknazelenou.cz.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.12.15 17:17

Já v tomto radím po netu nerada, ale povím Vám jedno, dotace se oplatí pouze kompletní, to znamená výměna zdroje tepla, okna, dveře, fasáda, zatelení střechy, podlah atd. Dílčí se moc nevyplatí, jde o cenu posudků a projektů, to mnohdy udělá cenu vyšší, než by to bylo bez dotace:( Stačí se podívat kolik ty věci stojí v době běhu dotace a kolik když dotace neběží. Také si pořádně přečtěte podmínky, někdy jsou nepřijatelné.

Neříkám, že se Vám určitě nevyplatí, chce to pořádně spočítat, to nikdo neudělá zadarmo, každý chce, ať podepíšte nějakou "předsmlouvu" bez podpisu počítají jen od oka, a to je hodně nepřesné.

Na kotle to jede většinou přes kraj, od MŽP.

Ohodnoceno: 2x

Od: jenda2
Datum: 01.12.15 19:57

Já vám to napíši asi tak: všechny dotace, kde je přítomna EU je prach sprostá prasárna. Začalo to biopalivy, které jsou při výrobě horší než paliva z ropy. U dotací jsou různé podmínky a sankce za jejich nesplnění. Projekt, poradci na podání žádosti atd.

Automaticky nový komín, plastová okna jako minimum, rušení kotle na tuhá paliva aj.. Při zkoumání různých tlaků a směrů je výsledek absolutní závislost domácností na státu. U tuhých paliv ve strém provedení topíte v zimě čímkoliv. U plynu stačí krize v Rusku, výpadek elektřiny akonec.

Jakmile vyskočí cena plynu, tak netuší nikdo, co bude dál. Celou výplatu jen za plyn? To tedy nevím. A že se ta doba hodně rychle blíží, že stát dělá vše možné a nemožné, aby byl plyn co nejvíce a nejrychleji spotřebován je holá skutečnost.

Vydává se neustále další a další stavební povolení na megastavby, v každém malém městě není jeden supermarket ale hned obdobných několik. Zeleň se likviduje jak v úkolu a to vše pro blaho lidí? To určitě.

Ohodnoceno: 3x

Od: pt®
Datum: 10.12.15 11:49

Všem děkuji za odpovědi a vzdávám to.

Datum: 10.12.15 15:26

pt, čekal jsem na více ohlasů, páč mne čeká podobné. Musím koupit do roku 2021(?) nový kotel, páč se nebude moci topit v součastných.

Koukal jsem i po dotaci a dopadlo to jako s dotací na zateplení a okna. O nic nebudu žádat, páč se mi to nevyplatí. Páč koupím kotel se slevou, páč mám možnosti. Zapojení si provedu sám. Na dotaci bych musel zaplatit projekt, na hradecku ekologický štítek, firmu na zapojení. To se mi prodraží o větší část, nežli je dotace.

Pokud bych mohl předložit současné foto kotle, pak nový stav, předložit doklady, oni uznají co ano, co ne, a z toho pak dotaci třeba 30%. To by ušetřil stát, páč nebyly by zbytečné náklady atd.

Dotace je dobrá pro ty, co tomu nerozumí a jsou nešikovní, že si vše zadají.

Ohodnoceno: 0x

Od: pt®
Datum: 10.12.15 17:48

"Milane", máte pravdu, aby dostal člověk dotace, musel by investovat do spousty dalších věcí. A pokud máte možnost koupit kotel a jiný materiál za velkoobchodní ceny, tak se Vám to tímto levnějším způsobem pořízování vrátí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.