Podklad-deska při skládání uhlí

Od: Datum: 30.11.15 15:37 odpovědí: 13 změna: 01.12.15 15:11

Dobrý den,

možná může znít můj dotaz trochu hloupě, ale přeci jen si raději nechám poradit.
Trochu se nám zkomplikovalo skládání uhlí (resp. briker Rekord - "puk"), protože nám sousedi zakázali skládat uhlí pásem z vnější strany domu.
Brikety nám tedy řidič z US složil na náš dvůr. Odtud jsme je převezli na kolečku k narychlo udělanému otvoru u kotelny. Bohužel u tohoto otvoru je travnatý povrch s malými cestičkami z dlaždic. Už jsme se smířili s tím, že trává bude zničena, ale bohužel teď v listipadu jsmeještě zjistili, jak špatně se brikety nabírají ze země, resp. z kartonu, který jsme na zem položili.
Nemáte někdo tip na nějakou desku či něco podobného (a kde něco takového sehnat), odkud by se uhlí dobře nabíralo lopatou? Vezmu desku, položím ji, vysypu na ni kolečka s briketami a pak bez problémů ty brikety zase rychle naberu lopatou a hodím otvorem do kotelny.
Děkuji za každý tip.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.15 15:42
avatar

Mě napadlo nějaké staré lino

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pa®
Datum: 30.11.15 15:45

Děkuju za tip, lino zkusit mohu, jen se bojím, že se mi i do něj bude lopata "zarývat":)

Datum: 30.11.15 15:44
avatar

Dobrá je deska plechu


doplněno 30.11.15 16:05:

jinak jedná se o vidle na brambory až budete shánět.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pa®
Datum: 30.11.15 15:46

Plech zní taky dobře, jen přemýšlím, kde ho v nějakém rozumném tvaru seženu.

Od: asd1
Datum: 30.11.15 15:58

Od pokrývačů ze staré střechy... Rychle = obejít místní sběrny, dvory, zámečníky, lisovny atd.

Nový od klempířů/ pokrývačů, ale pod uhlí je to rozmar milionáře

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 30.11.15 15:55

Nejlepší je plech.

A pozor, brikety se skládaj vidlema (velikost velký lopaty, asi 10 hrotů s mezerou ca 3cm).

Pokud se složí lopatou = pokud jde o větší množství a vlhký mour, tak můžou zahořet (samovznícení)... Mour se ukládá zvlášť a spálí se přihazováním.

Proč zakázali pás? Otvor se obkládá proti otlučení okolí, práší to stejně jako lopata, sice víc ale jen chvilku... Když zakázali tak ať pomůžou skládat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pa®
Datum: 30.11.15 16:06

1) Z těch briket Rekod je minimum mouru (alespoň tedy tak vypadá ta hromada, kterou vozí náš dodavatel). Taky jsem se toho samovznícení bál, ale teď mě spíš mrzí, jak dostanou brikety zabrat při opakovaném převážení a skládání
.
2) S těmi sousedy je to složitější. Přestěhovali jsme se před rokem, předchozí majitelka nám řekla, že se skládáním uhlí není problém, ale protože máme dům na hranici pozemku s družstevním domem, tak jeho obyvatelé využili situace a zakázali nám vstupovat na jejich pozemek bez předchozího upozornění, s tím, že ani nechtěli, abychom jim za přístup každoročně platili ("služebnost za úplatu"). Měli jsme i najatého advokáta, ale ten říkal, že s nimi nehne, že na nic nereagují. Neoficiálně jsme se dověděli, že jedna paní z toho domu - obecně známá v celé obci jako problémová a nesnášenlivá megera - nechala všem obyvatelům družstevního domu podepsat petici, že si nepřejí, abychom jejich pozemek využívali, protože nás tím chtěla donutit, abychom netopili uhlím. Nepomohlo ani to, že jsme hned minulý rok koupili kotel v III. emisní třídě a z komína nám nic nejde. Upřímně - kdybychom ten kotel na TP nemuseli kvůli zimě minulý rok rychle koupit, topil bych topil jen elektrokotlem, který máme od července tohoto roku. Takto je mi líto investice cca 40 000 za kotel na TP + další úpravy otopné soustavy a nechce se mi jen tak ustoupit,.

Od: host*
Datum: 30.11.15 15:58

Jakákoliv deska, například silná stavební překližka používaná na bednění pro betonování, nějaká dřevěná deska, staré vyhozené hladké dveře, ale to by musela být náhoda, abyste něco takového ihned sehnali.

Možná by alespoň v nouzi pomohly dvě tři vrstvy z rozležených lepenkových krabice ze samoobsluhy nebo stará rozležená lepenková krabice od ledničky a na to hodit staré lino, nebo nějaký plech, jako se dává pod kamna, ale pozor, při zatížení se prohne a zvedne, aby se o okraj někdo neříznul.

Pro další roky by bylo docela dobré si pořídit tak zvanou "šupnu" - dřevené široké korýtko s rozměry do okna, pobité plechem, aby to dobře klouzalo. Bylo by dobré, abyste si udělali i skluz od okénka až do sklepa, aby to nepadalo hned pod okénko, protože pak budete po každém kolečku běhat do sklepa a odhazovat dál od okna, aby se tam vešly i další brikety.

Lopata uhelka na brikety funguje pouze kdy dokonale klouže a brikety leží na dokonale rovném vysfaltovaném nebo betonovém chodníku, jinak se vzteknete při každém zachycení o okraj. Z hlíny se to jakžtakž dá lopatou nabírat, ale musí klouzat, třeba se i sedře trávník, no jde to, ale je to dřina.


doplněno 30.11.15 16:07:

Suchý mour sám od sebe nechytne, ale vlhký nebo dokonce mokré, zmoklé brikety se zapaří a samovznítí snadno. Mour z briket se dá uklidit smetením do kbelíku nebo nějaké krabice, ale nekropit aby to neprášilo!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.11.15 16:00
avatar

já mám starý koberec a mám klid po sklizení ho smotám a hodím na uhlí a jak ho potřebuji k další sklizni zas vyndám rozmotám a mám, u briket pozor na tu lopatu viděl jsem u souseda asi před 5 lety jak hasiči v plynových maskách to vynášeli ze sklepa raději vidle a mour co zbude dejte zvlášť

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.11.15 16:09
avatar
Hrozná práce, dvakrát nabírat na lopatu to samé, jednou do kolečka, podruhé do otvoru. Dvakrát utírat pot z čela...
Nešlo by do otvoru vložit nějakou dřevěnou jakoby násypku a do ní sypat brikety přímo z kolečka,se kterým by se vyjelo po fošně výše nad násypku?
Příští brikety nechte vysypat rovnou na desku u toho, otvoru. Nebo zavolejte sousedy na brigádu, aby si také výsledek svého zákazu užili.
Z jakého důvodu nesmíte použít mechanizaci? Vzduch je vlhký, toho prachu zase tolik nebude.
Jak skládají uhlí sousedi?
PS než to na mobilu nasmolím, ještě plno podobného.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pa®
Datum: 30.11.15 16:18

Všem moc děkuju.
Ještě upřesním.
1) Tento rok jsme už brikety složili. Před 14 dny cca 42 q - je to opravdu otrava tahat brikety nadvakrát. Nakonec jsme smetli prach z briket a pokropili jen trávník, kde zůstalo minimum prachu - tady snad samovznícení nehrozí, ne?
2) Řeším hlavně příští rok.
Brikety vozíme nadvakrát, protože auto kvůli verandě neprojede až ke kotelně. Veranda by se měla přizvednout, ale nevím, kdy přesně k tomu dojde a tipnu si, že tento opruz s dvojím skládáním briket asi ještě jednou absolvujeme, protože asi bude lepší složit brikety na jaře, než zase čekat na to, jestli se vše vyřeší do podzimu.
Ad sousedi) Sousedi jsou v bytovce, kde skládání uhlí neřeší. Sousedi z druhé strany jsou také v RD a žádné problémy nám nedělají, bohužel nám ani nijak pomoci nemohou.:)

Od: meat®
Datum: 01.12.15 04:49
avatar

My měli ten samý problém, pás se kvůli přístavbě nedostane k okénku kotelny kam skládáme uhlí. Vyřešil jsem to obyčejnou paletou, kterou jsem pobil linem, udělal na výšku okénka a udělal na ní z prkna postranice aby při vysypání kolečka uhlí nikde nepadalo. Na straně okna jsem nechal více lina a vyřízl ho až do okýnka takže když skládam lino dam do okýnka a lopatou ho jen šoupu po lině do sklepa, jestli chcete tak vám to odpoledne pro inspiraci vyfotím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pa®
Datum: 01.12.15 15:11

@meat: Rád se na to vaše řešení podívám. Díky!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.