Musím to udělat?

Od: Datum: 30.11.15 14:51 odpovědí: 5 změna: 30.11.15 21:48

V nájemní smlouvě mám napsáno, že po skončení nájmu mám byt vymalovat na bílo. Byt se mě nezdá zašpiněný, majitel to ale požaduje, že je to ve smlouvě, jinak bude čerpat z jistoty. Musím to udělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.15 14:54
avatar

co je psáno, to je dáno. Vymalujte a máte pokoj. Jestli stěny nejsou špinavé, pak by mohla stačit jedna vrstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 15:04
avatar

Pokud je toto součástí smlouvy tak to udělat musíte jinak to majitele vezme z jistiny a to plným právem a asi to bude podstatně dražší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 15:44
avatar

Většinou, když se byt opouští, musí se vymalovat. Navíc, v to máte ve smlouvě. *hej*To vymalování nemusí být dokonalé. Stačí jedna vrstva. Šmouha sem, šmouha tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.11.15 16:11

ANO, podepsal jste. Nebo se domluvte, že vlastníkovi malování uhradíte. Toto ve smlouvách bývalo už dáávno tomu, zvl u obecních bytů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 21:48
avatar

Ano, podepsal jste musíte malovat.

Jen pro doplnění. Taky pronajímám byt, a mám to ve smlouvě obráceně. Nový nájemník si přebírá byt nevymalovaný, maximálně omytý, s oškrábanými stěnami, bylo-li potřeba, a když se stěhuje pryč, předává mi byt nevymalovaný. Přišlo mi jako dost ujeté, nutit nájemníkovi výmalbu podle mé volby. Pokud by chtěli jiné barvy, tak aby malovali už jednou vymalovaný byt. To je přece hloupost. Ať si ho vymalují podle svého, a na konci ho malovat nemusí. Podle mně je to tak pro nájemníky lepší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.