Vymalovani pokoje

Od: Datum: 30.11.15 14:15 odpovědí: 3 změna: 30.11.15 16:29

Ahoj, nevite o nekom sikovnem a ne moc drahem na Praze 4? Potreboval bych sundat starou barvu (s tim uz jsem zacal). Trosku srovnat zdi a vymalovat. Je to 20 m2 pokoj a 50m2 plochy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 30.11.15 15:49

Neodpovídám na vaši otázku, jenom pár nežádaných rad. Jestli už jste začal sundavat starou barvu, tak už asi máte pokoj vyklizený. Je dobré na celou podlahu dát nějaké zakrytí, například dvojitou vrstvu z rozložených novin a na to pevnější vrstvu z rozebranch rozložených krabic ze samoobsluhy nebo od ledničky apod. Pak se mnohem rychleji uklízí. Nedávejte na zem igelit, jakmile tam bude jediná kapka barvy, našlápnete si ji na botu a roznesete ji jako razítkem všude, kamkoliv šlápnete. Jestli tam budete mít větší loužičku, můžete po ní uklouznout. Pokud nábytek zakrýváte zakrývací mikrotenovou fólií, je dobré ji na několika místech zatížit, protože jakýmkoliv průvanem se nadouvá a chce odlétnout. Špinavá fólie se vyhazuje, kdo ji zkusí vytřepat, bude bílý a zaprášený jako sněhulák.

Škrabání staré malby se nedělá nasucho, ale kus zdi se namočí štětkou, zároveň uvidíte, jak se ze zdi smývá špína, a pak se z povrchu seškrábe širší škrabkou. Na strop opatrně, ve starých domech bývají na stropech pod omítkou rákosové rohože a při moc důkladném navlhčení se mohou hýbat a strop rozpraská a někdy může i padat omítka. Ale u běžných stropů se to nestává. Navhlčit jen tak, aby vám to neteklo za krk a aby stará malba šla lehce dolů.

Po umytí zdi (zvláště, pokud se v místnosti topilo kamny, je to zapotřebí a v kýbli s vodou je vidět černá špína) se zeď dá opravit vymáznutím spár nebo prasklin po staru řídkou sádrou, moderně třeba ONETIME šlehaným tmelem v kelímku.

Není na škodu po tomto oškrabání zdí oškrabanou malbu uklidit, aby se v tom nešlapalo. No a může přijít malíř.

Nebo pokud byste to chtěl udělat sám, koupíte kbelíček Primalexu Plus, váleček s mřížkou. V menším kbelíku si rozděláte barvu na vhodnou konzistenci podle návodu a uděláte dvě vrstvy. A pak úklid. Jestli vám to udělá malíř, stejně vás čeká příprava před malováním a úklid po malování.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.15 16:29
avatar

Doufám, že než jste začal sundávat starou barvu, namočil jste ji. Když ji nenamočíte, budete mít rýhy, které zarovnat bude peklo a veliké umění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.