Pomoc- oprava fasády

Od: Datum: 30.11.15 12:45 odpovědí: 2 změna: 02.12.15 16:33

Dobrý den. Potřebujeme poradit. Nechali jsme opravit fasádu panelového domu. Smlouva zní: 1.Tlakové mytí za použití speciální chemie SCALP RENOVE EXPRESS. 2. Penetrace-probarvený nátěr horolezeckou technikou 1x provedení. 3. Základní nátěr fasády válečkem 1x aplikace 100% jakost odstínu. 4. Vrchní finální nátěr válečkem 1x aplikace 100% jakost odstínu. 5. Finální uzavření fasády SCALP ANTI MOUSSE 77 ( preventivní prostedek proti napadení plísněmi ) Před dokončením nám bylo zděleno.Preventivní prostředek priti plísním aplikovali po umytí fasády. Penetraci prováděli tak,že přidávali do silikonové barvy Mistrál 10l 1,5 l penetrace. Zná někdo technologický postup. Může se preventivní ochrana proti plísním aplikovat jako poslední nátěr? Děkuji předem za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 02.12.15 12:31

V čem chcete pomoci? Preventivní ochrana proti plísním se dává tam, kde je potřeba. Chcete zjistit oprávněnost nátěru po internetu?

Nebo chcete zjistit, zda je aplikace postřiku jakožto poslední vrstvy správný postup?

http://www.stavebnictvi3000.c…na-proti-bakteriim-a-plisnim/

Já sice nejsem expert na fasády, ale připadne mi postup logický.

doplněno 02.12.15 18:26:

Zkuste se pozeptat u konkurenčních firem - http://www.cisteni-fasad-ars.cz/natery-proti-plisnim/

Penetraci jsem všude viděl dělat s určitým tónováním budoucí barvy - tj. penetrace s barvou první vrstva, pak druhá vrstva jen barva. Preventivní ochrana by se dělala jako poslední nátěr po zaschnutí barvy... Ale vše záleží na okolnostech, materiálu... nemůžu vám potvrdit/vyvrátit postup.

Z vašeho dotazu jsem pochopil, že tvrzení firmy říká, že do poslední vrstvy barvy dali i určité % preventivní ochrany proti plísním - to bych viděl jako chybný postup podle návodů většiny těchto přípravků - http://www.colorlak.cz/podle-…vyrobkovych-rad/ostatni/v1930

V každém případě by měla být nějaká záruka na práci a pokud to udělali špatně, požadoval bych písemnou záruku pro případ reklamace.

Ohodnoceno: 2x

Od: pepa®
Datum: 02.12.15 16:33

Dobrý den. Potřebujeme poradit .Dle smlouvy měl preventivní nátěr být jako poslední, na silikonovou barvu. Před dokončením a požadovaným preventivním nátěrem nám bylo zděleno ,že ho aplikovali pod barvu. Je to správný postup. Dle našeho názoru ,penetrace by se měla provádět, trochu barvy do penetrace a né do 10 l barvy nalít 1,5 l penetrace. Máme pravdu?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.