Patří dřevotříska do kamen?

Od: Datum: 29.11.15 18:34 odpovědí: 32 změna: 02.12.15 23:11

Je mnoho povyku ohledně pálení PET lahví, kontroly vám budou chodit ke kotlům a dělat rozbory popela. Asi bude muset být nějaký seznam pálenízakazujících materiálů. Bude tam i dřevotříska?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 29.11.15 18:44
avatar

dřevotříska je z 50% (i více) lepidlo, lak atd. - patří to do ekodvora!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.11.15 18:46
avatar

Určitě ano. Jednak holá DTD už sama o sobě vyžaduje pro pálení speciální kotel se spalováním za vysoké teploty, jednak lamino vrstva je rovněž nevhodná ke spálení v běžném kotli.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.11.15 18:47
avatar

Ne, nepatří...

Dřevotříska mimo neškodných pilin (či spíše třísek), obsahuje ještě různá lepidla, tvrdidla a aditiva..., která pro pálení v běžném domácím kotli nejsou zrovna nejvhodnější..

Když náš soused zatopí dřevotřískou, tak je to okamžitě poznat..a nejraději bych mu dal jednu mezi oči..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kuky®
Datum: 29.11.15 18:47
Dřevotříska obsahuje celkem dost lepidla,neboť už z názvu dřevo-tříska=kopa třísek se v lisech za pomocí lepidla lisuje do velkých desek atd.
Za mě nepálit...ono i tu pilu to ztupí rychleji než obyčejný dřevo.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.11.15 19:06
avatar

dtd, hdf,mdf a jiné velkoplošné materiály do kotle nepatří. Jsou plné příměsí a lepidel.

H

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.15 19:25

Stručně: Nepatří.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milanek
Datum: 29.11.15 19:25

popŕavdě cca už 4 roky topím dřevotřískou v krbových kamnách a vůbec to nesmrdí, žádný dým nebo tak. Zatímco co má soused uhlí + palivové dříví tak to je vždy cítit a vidět když zatopí. Jinak tady ten rozbor popela mi přijde naprosto směšný. Si zase někdo potřebuje napráskat kapsu. Nebo ten co hulí pneumatikama apod. to bude pálit někde u lesa.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 29.11.15 20:35

Klidně palte, pokud to nebude/není zakázané. Co tam bude zatím nikdo, pokud není návrh zákona. neví. Jedině se poptat zákonodárců, ministerstev...


doplněno 30.11.15 00:16:

Nějaká paní mi je u ... , očekával bych, že je zakázáno spalovat dřevotřisku zákonem ..., jen ten může uložit povinnost, že? A to spalovače musí ještě někdo načapat. Čím si kdo topí, pokud neškodí jiným ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.15 22:36
avatar

Topit dřevotřískou dokáže jen prase s IQ pod úrovní dnešního data. Ostatně je to zakázané.

http://www.koprivnice.cz/inde…poskozuje-zdravi&clanek=14877

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanek
Datum: 29.11.15 23:33

jedna věc je topit, druhá jen tak hořet. A i kdyby, tak pořád to bude vypouštět mín hnusí než ty frajersky odstraněné filtry pevných částic a ohulená čerpadla. Ale to nikdo neřeší.

Když se to pořádně rozžhaví, tak to určitě nemůže mít takové následky jak se všude píše. To co se píše na internetu bych už měl být 10x po smrti nebo kolik jsem se toho už nadýchal a hlavně mít 5x ucpaný komín lepidly - ale povím vám, že se už pár let nečistil - prostě není důvod ( i když je kontrolován každý co 2 měsíc ). Ale pro klid duše jsem tento rok pořezal dřevo ( nemořené trámy ). Základem je roztopit dřevem a pak teprve dávat tu dřevotřísku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.11.15 20:36
avatar

Lepené materiály, jako dřevotříska, překližka je zakázáno pálit..


doplněno 30.11.15 07:02:

Nepřeháním..

Věcí, které do kamen nepatří je mnoho. Zaměřme se na ty, které se tam ocitají nejčastěji. Pokud doma přiložíte do kamen kousek plastu, starou dřevotřísku, překližku, gumu nebo staré oblečení z umělých vláken, vězte, že to, co poté vychází z vašeho komína, není jen tak obyčejný kouř.

zdroj: http://www.mujilove.cz/odpado…adani-s-odpady/?print_page=76

http://www.obec-sabina.cz/tri…ika-spalovanim-odpadu/d-33499

To že to topiči nesmrdí, nekouří, nevadí, to je jiná věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 29.11.15 21:31

Už i překližka? No tohle... Trochu přeháníte. Lamino bych pochopil, běžnou překližku lepenou minimálním množstvím pryskyřice není zakázané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.15 21:26
avatar
DTD jedině do eko dvora ;) Pálit to může jen ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanek
Datum: 29.11.15 22:02

když ji máte zdarma, nařezanou přesně do kamen, proč by ne :D pořád to je nic naproti toxickým skládkým které se v čr čím dál tím víc rozšiřují ( nojo, v novinách se to nedočtete, ale vozí se k nám odpad ze zahraničí za ohromný balík a potom se to někde vysype )

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.15 07:48
avatar
Koukám, že jste zarytý ekolog. Vás bych chtěl mít za souseda.
Ano vozí se sem plno toxických sr*ček, ale musíme i my k*rvit životní prostředí tím, že budem napodobovat tyhle kšeftaře?!? Vy zřejmě ano...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 09:39
avatar

MILÁNKU,

nojo, v novinách se to nedočtete

a kde jste se to dozvěděl vy? Tak tajnou informaci, že to media ani neví?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanek
Datum: 30.11.15 20:18

většinou jsem přítomen jako podržtaška na kontrole s ukládáním odpadu v různých pískovnách, výkopech apod. jako které jsou plné všeho možného. Na ukládání odpadu je zapotřebí různé průkazní zkoušky a ty nestojí zrovna pár korun. Ono moc se tady ta oblast nekontroluje a není problém na každé druhé skládce najít např. rtuť - ta se nachází snad pořád( sice v stopovém možství, ale pořád tam je. A i v malém množství dokáže udělat neplechu ). Ono co se tak šušká tak se vozí odpady z ukrajiny, rumunska apod. a tady v česku za pár šupů se to uloží pod drn.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 19:49

az nekdy zatopis zkus vyjit ven a inhalovat.parada.nebydlis nahodou vedle nas?:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 06:49
avatar

Do kamen "patří" takový otop, který předepisuje výrobce. Když neuvádí možnost spalovat dřevotřísku nepatří tam. Je to logický, výrobce deklaruje výkon, emisní třídu potřebný tah komína atd. pro určitá paliva, když se topí něčim jinym, neni známo vůbec nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 09:51
avatar

Nechci se nikoho dotknout, ale už aby ty kontroly fungovaly. Zrovna můj soused, když se vrátí z práce, zatopí. Ví to pak celé okolí. Z komína se sune směrem někam nehoru žlutozelený sloup dýmu. Asi rakety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 20:55

Soused bydlící ob jeden domek topí skutečně asi jen obyčejným uhlím - hnědý ořech I. Z komína se mu však valí také žlutozelený hustý dým, protože neumí topit *sok* Co budou kontroloři asi dělat s takovým člověkem?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jamal
Datum: 01.12.15 08:40

Teď otázka: když je např. soused bez práce, peníze má jen na holé přežití, myslíte si, že ho bude zajímat nějaká vyhláška?

Mám v dílně krbová kamna a spaluji čistou překližku, nepovlakovanou dřevotřísku jednak proto, že ji mám téměř zadarmo a peníze na WC nezískávám a jednak proto, že z komínu nejde žádný kouř. To je podstatné. Jakmile vyskočí ceny plynu, tak to bych rád věděl, kdo bude řešit nějaké pseudoekologické nářky. Už teď mám měsíční zálohu za plyn 4200.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublinaunosu
Datum: 01.12.15 09:29

Místo toho,abysme zatlačili na politiky a cena plynu,elektřiny byla dostupná i pro babičku s důchodem jaký má v Horní Dolní a mohla si zatopit,tak vymýšlíme jak budem špiclovat,udávat,dělat rozbory,kontrolovat sousední domácnosti.Copak si myslíte,že ty lidi to dělaj natruc a schválně čím topěj?Tak se všichni nad tím zamyslete.Na západ od nás to funguje už několik let aniž by k nim lezl někdo do soukromí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.15 09:51
avatar

To by bylo něco, abychom lidé tlačili politiky, kteří potom soukromým firmám budou diktovat jakou můžou mít režiii, náklady a zisk?

Jako že stát bude určovat kdo kolik má vydělat?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jamal
Datum: 01.12.15 20:05

Ono stačí že stát řekne, co budou lidi platit, i když to vůbec nechtějí či nepotřebují nebo na to třeba ani nemají. Pevné platby za plynoměr, elektroměr, jističe. Lobování za zákonnou pojistku na malotraktor? Pojišťovny nejsou ani jedna státní, k čemu ten tlak? Vodné a stočné je u nás stejně drahé nebo i někde dražší než v Německu. 80 Kč/ 1m přepočteno na Eura.

Zase stát umožňuje zlodějům neomezené manipulování s výdaji občanů. V tomto kontextu nějaké pálení nezávadných nelakovaných dřevěných odpadů je jen návnada pro důvěřivce.

Dřívější vybíjení hovězího, i když nebylo nemocné a pak pálení na hranicích z pneumatik - bylo v TV v reportáži byla jen taková legrácka a info, že vše může být i jinak.

Co je to vláda?

Je to skupina lidí, kterým NIKDO nevládne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 13:37

Tahle státem podporovaná zlodějna by měla mít jediný efekt : Založení nové politické strany, která by měla v programu znárodnění všech větších energetických a všech přírodních zdrojů v ČR - lesy, vody, uhlí, nafta, plyn, elektrárny, teplárny. Jejich provoz pak svěřit pouze státním neziskovým organizacím nebo obcím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 13:45
avatar

Nadáváme na stát a dáme státu do rukou firmu? Ale to snad ne. Páč stát je nejhorší hospodář.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 16:38

Milane, nezlob se, ale ODS se podařilo Ti trochu vymýt mozek ! Kdo je to "stát"? Jsou to státní úředníci, které do funkcí dosadili námi zvolení politici sedící ve vládě. Pokud to budou poctiví, kvalitní a kvalifikovaní lidé, tak bude stát dobrým hospodářem ! Proč by se mělo ve státním podniku podnikat jinak než v soukromém? Václav Klaus věděl a ještě stále bohužel ví, že ve státním rozpočtu je peněz jako smetí a že se dá krásně podojit přijetím příslušných zákonů. Tak vznikli praví čeští tuneláři, kterým se ta zlodějna velmi těžce a dlouze dokazovala a tak jim ještě na odchodu z funkce prezidenta udělil amnestii. Klaus říkal : Více takových Kožených ! Miliardový zloděj Kožený se skrývá a spokojeně užívá svůj lup na Bahamských ostrovech a tak já bych vzhledem k nízkému letošnímu schodku státního rozpočtu spíše volal : Více takových Babišů !

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.12.15 17:00
avatar

Toníku, nezlobím se na Tebe, i když se mýlíš s tím vymýváním mozku. Vůbec mne neznáš, ale podle Tebe mám vymytý mozek. Dokonce víš, že ODS. Uráží mne to.

Stát jsou opravdu uředníci, ale určitě nikoli dosazené vládou. Nebo se domníváš, že uředník, třeba ředitel(ka) technických služeb ve městě Horní Dolní dosadila vláda?

V soukromém podniku se soukromník stará o blaho své firmy, ale státní úředník o svoje blaho. Ve státním podniku totiž vedení nezodpovídá trestně za svoji práci.

Pokud byl Kožený vychvalován za to, že slíbil při privatizaci zhodnocení 10 násobku, tak to schvaluji taky. Páč do té doby o privatizaci nikdo nic pořádně nevěděl, až přišel někdo, kdo toto sdělil a lidé všemu! což je chyba uvěřili. Ale byl to on, kdo rozhýbal privatizaci. To že podlvedl poté lidi, za to ho určitě nikdo nechválí.

Jelikož toho hodně pamatuješ, jako já, určitě si vzpomeneš na problémy kdy cizí lidí spravovali cizí majetek. Určitě ne tak kvalitně, jako soukromník svůj majetek.

Prosím, už nepiš, že mi někdo vymyl mozek.

Hezký den.


doplněno 03.12.15 07:17:

Toníku, vše v pořádku.

Jen malinká drobnost, opět se mýlíš. Nejsem živnostník, jen zaměstnanec v soukromé sféře. Ale chovám se a pracuji, jako by to bylo vše moje.

Stát je opravdu špatný hospodář. Pokud úředníkovi nedokážou úmysl, nelze je potrestat za špatnou práci.

Hezké dny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 23:11

Milane, tak se Ti omlouvám, za ten výraz o mozku, ale navedlo mě na to, že jsi napsal to heslo : Stát je špatný hospodář. To je totiž základní myšlenka, kterou razila ODS.

Jinak jsem pracoval prakticky celý život ve státní správě a mohu potvrdit, že ryba smrdí od hlavy a že vláda má skutečně vliv na obsazování vedoucích míst na ministerstvech a jiných státních úřadech a ti vedoucí si zase natahují na podřízená místa své lidi podle přísloví : Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Není také pravda, že stání úředníci nemají trestní odpovědnost. Je stejná jako u zaměstnanců soukromé firmy. Zákony přece platí pro všechny stejně. Pokud by byli zaměstnanci státního podniku hmotně zainteresováni na výsledcích hospodaření, tak by pracovali obdobně efektivně jako zaměstnanci soukromé firmy. Navíc by zisk ze státního podniku šel do státní pokladny (jako u ČEZu, kde ovšem jsou u lizu ještě další privátní vlastníci, kteří byli "vyvolení"). Jsou to problémy jen zdánlivě a hlavně účelově složité, což vyhovuje současným "šibalům". Podle mého názoru to v budoucnu nemůže jinak skončit, než totální reformací současného právního systému včetně ústavy.

Věřím, že například Ty, jsi poctivý živnostník. Tak se měj a života užívej !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 17:36

vic babisu?to nemuzes myslet vazne.v italii maji berlusconiho.chodili do stejne skoly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roman68*
Datum: 02.12.15 16:49

Zdravím,

přiznávám..když roztopíme kamna (dřevo)-nárazové topení , pak sem tam přiložíme i něco "navíc"...je to přece o teplotě spalování..a jedna PET lahev nebo pár parket, či dřevotřísková deska snad není na škodu..

soused topí hnědým uhlím, ale to co se mu valí z komína je masakr...k čemu je nám ekologický plynový kotel, když jde vítr od souseda? takže paradoxně má souse lepší ovzduší nasvém pozemnku než my !

to je "na hlavu"..stejně jako jezdit za zdravím ovzduším do Krkonoš (viz mapku imisí na našem území)

R

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.