Přepojení baterií v elektrokoloběžce

Od: Datum: 28.11.15 13:43 odpovědí: 3 změna: 28.11.15 14:49

Zdravím všechny kutily.Mám problém s elektrokoloběžkou. Shořela mě řídící jednotka a tím pádem se kolobrnda stala nepojízdnou. Jako zdroj využívá 3 sériově zapojené 12V baterie. Má otázka se týká zapojení baterií paraelně. Co by se stalo. Nepotřebuji jezdit rychlostí 20 (+-). Postačovala by mě plně rychlost 6 (+-). Splnilo by se moje očekávání o rychlosti při tomto zapojení? Samozřejmě vím o proudovém nárazu při rozjezdu, ale ten bych eliminoval roztlačováním. Jaký bych měl použít vypínač pro zapínání silového okruhu. Regulátor na řídítkách už je mimo provoz. Díky za tipy. Václav.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.15 13:58
Chcete pustit elektřinu na přímo do motorů? U stejnosměrného by to šlo, jen by se neovladala rychlost, v případě krizové situace potenciálně nebezpečný stroj i s nulovou rychlostí.
Je ale pravděpodobnější, že tam je motor střídavý a ten na přímo nezapojite, má 3 kabely.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.11.15 14:49

Zdravím. Mám v kolobrndě motor ss 36V 800W. Rychlost 6 km/hod je lehce přerušitelná sestoupením a přizvednutím stroje. Jde mi o tu rychlost jestli by byla těch 6+- km.Do motoru vedou dva dráty ( modrý a červený).

doplněno 28.11.15 14:50:

Vypínač bych řešil jako nášlapný,

Datum: 28.11.15 14:38

Asi by bylo nejlepší vyměnit řídící jednotku, možná by stačila ta "Magic" za 1590,- : http://www.e-pohon.cz/e-pohon…na-e-bike/4-2-Ridici-jednotky

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.