Pračka se sušičkou

Od: Datum: 28.11.15 12:00 odpovědí: 7 změna: 29.11.15 15:15

Dobrý den. Chtěla bych si koupit novou pračku se sušičkou - 2 v jednom - nedostatek místa v koupelně. Zajímá mne jaké máte zkušenosti. Jaké je po usušení prádlo - nadýchané, zmuchlané apod. Budu ráda za každou odpověď. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.15 13:15
avatar

z doslechu, je lepší z hlediska výsledku péče o prádlo mít obé zvlášť něz dohromady 2 v jednom, zda to platí i u výrobků v r. 2015 bohužel nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrus*
Datum: 28.11.15 13:55

V současné době řeším podobné dilema - z toho co jsem zatím zjistil mám rozporuplné pocity. Informace, které jsem zjistil by Vám ale mohly pomoci v rozhodování.

1. Pračka se sušičkou - má značnou spotřebu vody (až kolem 100 litrů na jedno praní a sušení), což je údajně způsobeno právě tou kombinací obojího v jednom. Stejně tak bývá vyšší spotřeba elektřiny na jedno praní a sušení než když jsou pračka a sušička zvlášť. Další nevýhodou je, že kapacita na sušení bývá zpravidla o dost nižší než na praní. Např. na praní 7kg, na sušení pouze 4kg. Naopak za výhodu bych považoval, že se prádlo vypere a usuší najednou a nemusíte ho přehazovat z bubnu do bubnu. To je poměrně dost důležité - u praní musíte prakticky čekat doma, abyste prádlo mohla vytáhnout, jinak vám v pračce zatuchne. Jít pryč na 4 hodiny a pak vytáhnout rovnou usušené prádlo by bylo super. Předpokládám, že pak by logicky zatuchnout nemohlo. Další výhodou, že absorbovaná vlhkost ze sušení odteče odpadní trubicí ven.

2. Pračka a sušička zvlášť - sušička má jasně danou kapacitu a ta bývá o hodně vyšší než u výše uvedené kombinace, běžně i 8kg. Absorbovanou vodu musíte vylít ze zásobníku do umyvadla. Spotřeba elektřiny i vody o dost nižší. Některé značky běžně nabízejí tzv. mezikusy, pomocí kterých můžete bezpečně postavit sušičku na pračku a vyřešit tak problém s nedostatkem místa. Za zvážení stojí i možnost poruchy zařízení. V prvním případě nemůžete prát ani sušit. Naopak je málo pravděpodobné, že by k poruše došlo na pračce i sušičce zároveň. Pračka a sušička zvlášť ovšem vyjde zpravidla dráž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 28.11.15 14:24

Máme to doma. Spočítali jsm​e, že sice vyšší cenu za elektřinu zaplatíme, bude to však v součtu po dobu životnosti pračky pořád méně, než cena za další spotřebič. Zatímco prádla se může prát 8 kg, suší se dle materiálu 1-4 kg. Takže buď prát malé dávky, což je neekonomické, nebo sušit na víckrát, to je dražší taky. Je problém i vychytat délku sušení, aby se případně nemuselo žehlit. My na to nervy neměli. Nakonec to dopadlo tak, že sušičku nepoužíváme. Co se týče ceny, kupovali jsme ten náš konkrétní model o čtvrtinu levněji v zahraničním obchodě, než by stál v e-shopu českém. Záruka v ČR ovšem platí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.15 15:06
avatar

Nekupujte, budete jenom zklamaná. Tyhle pračky prádlo nevysuší, jako klasická sušička. Ona je předsuší, to znamená, že prádlo vytáhnete z pračky po vysušení značně vhké, čili takové cíchy budete muset stejně pověsit na šňůru.

Pokud máte nedostatek místa, kupte si pračku a sušičku postavte na ní.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrus*
Datum: 28.11.15 17:12

U kvalitní pračky se sušičkou a pokud bude správně použita (dodržena nižší kapacita prádla pro sušení), se tohle dle mého názoru stát nemůže. Existují pračky se sušičkou s velkou kapacitou 12kg praní / 8kg sušení, což už mělo být pro většinu lidí dostatečné. Ale cena je pak srovnatelná jako když pořídíte pračku a sušičku zvlášť. Máte-li možnost postavit pračku a sušičku na sebe, šel bych raději do toho. Pokud ne (např. kvůli zkosení stěn, které bývá v podkrovních bytech), pak vybrat pračku se sušičkou výhradně od renomovaného výrobce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.15 15:31
avatar

http://www.poradte.cz/domacno…-pracka-se-susickou-jaka.html

Když do modrého vhledávacího okénka zadáte - pračka se sušičkou - dostanete se do archivu a tam je několik diskuzí pro a proti-

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.11.15 15:15

Také jsem měl nedostatek místa v koupelně a nebyly ani automatické pračky, natož pračky se sušičkou. Vyřešil jsem to tak, že jsem dal na strop kladky, přes které jsem vytahoval ke stropu sušák na prádlo. Rám sušáku byl z dřevěných latěk.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.