Vyhodil někdo dospělého potomka z domu?

Od: Datum: 27.11.15 15:53 odpovědí: 13 změna: 23.12.15 03:22

Je spousta stížností na dospělé potomky, jak se chovají k rodičům, dluží, využívají je, bijí je atd, Už někdo z vás někoho z domu, bytu "vyhodil"? Důvod, jak to probíhalo? Jak se potomek pak uchytil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.15 16:53
avatar

Ano, mě vyhodili, dokonce mě i vydědili a to všechno v době, kdy jsem začínal školu. Jinou, než si moji rodiče představovali. Ale je fakt, že já jsem z domu spíš utekl těsně před oním vyhazovem. Zpátky nehledím a ničeho nelituji.

No a jak jsem se uchytil? Asi dobře, protože mám ženu, čtyři dětičky, tři kočky, tři byty, dvě auta a žádné dluhy. :)

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 27.11.15 17:16

Ahoj Figurku. Dobře hochu. A co je na tom všem vyjmenovaném pro tebe nejdražší? Asi tuším.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.15 12:05
avatar

tak schválně tipni. Co nebo kdo je pro mě to nejdražší? Životní kliku jsem měl rovnou několikrát a toto byla ta největší z nich. Škoda že jí pár zdejších inteligentů tuhle poradnu znechutilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karlos
Datum: 11.12.15 19:54

Píšete o " inteligentech " a tak mě zajímá, co znamená tipni. Típá se cigareta. Vlastnictví věcí neznamená nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.15 19:02

Možná máte na mysli jinou gramatiku, než jakou jsme se učili na ZŠ my před desetiletími. Má-li si někdo tipnout, tak třeba na to, jak bude vypadat nový typ Škodovky. V předchozím příspěvku je tedy ono "tipni si" správně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.12.15 03:22
avatar

temer okamzite jsem uslysel zvuk z tv poradu Riskuj :) tu du dum, dumm...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 18:09
avatar

Figurku a jaké vztahy máte dnes?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.15 06:58
avatar

Figurku, klobouk dolů, velký obdiv. Co vaši? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 13:07
avatar

pro babku i pro Liduš.

No jo no. Moje máma u nás byla jednou a otec nikdy. I děcka poznaly že něco není v pořádku. Když tam občas jedeme na návštěvu, tak neříkají že jedeme k babičce nebo dědovi nebo ke strejdovi (mému staršímu bratříčkovi), ale jedeme k tetě (mojí švagrové).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 19:07

Ano, u nás se "vyhazov", tedy přehlášení trvalého pobytu na Měst. úřad konalo hned poté, co se potomek odstěhoval ke kamarádovi. Po pouhých třech nedělích, kdy jej i kamarád vyhodil se již neměl kam vrátit. Důvody? Ty bych si ponechal pro sebe, ale byly poměrně vážného rázu. Pak došlo i u nás ke změně bydliště. Důvodem byl únik před nehodným potomkem, který se na několik let ztratil a náhodou jsme jej vypátrali zcela nedávno - ve Francii. Svého destruktivního života zanechal, pracuje, bydlí u kamaráda, živí se sám, naučil se jazyk a evidentně mu tvrdá rána z naší strany nasměřovala život k nějaké té budoucnosti. Je to těžké, bohužel někdy nutné pro obě strany, ale ne vždy to dopadá dobře. V našem případě je evidentně radost ze shledání, byť zprostředkovaným pomocí internetu oboustranná. Musím zaklepat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.15 22:02

Právě toto rodiče nyní řeší s bráchou. Je mu 35, nepracuje, občas doma hádka a občas i rodiče napadne. Už to řešila policie ale pokaždé odložila. Protože brácha dlohodobě nepracuje, nemá příjem a domů nic neplatí, naši ho živí, šatí, platí veškeré poplatky spojené s domácnotí jako vodu, elektřinu, teplo. Nic od něj ještě neviděli.Doma nepomáhá s ničím, nikdy nevynesl koš, nikdy neuklízel, nikdy nesekal trávu, nikdy nepomáhal na zahradě. Je to jen koule na noze, příživník. Táta už řeší na bráchu exekuci vystěhováním. Už to běží skoro rok. Soudní rozhodnutí už má. Exekutor už vystěhování řeší, ale na každý úkon jsou lhůty a zatím je to ve fázi kdy se čeká až exekutor přijede a úředním úkonem mu zruší trvalé bydliště a tím pádem už nemá bratr právní nárok u našich bydlet a pak naši konečně můžou volat policii kdyby chtěl dále bydlet u našich.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.15 18:39

Co je to za blbost? Právní nárok na bydlení se neodvozuje od trvalého bydliště, někdo si z Vás střílí. Právo bydlet se odvozuje z vlastnictví nemovitosti nebo z jejího nájmu nebo podnájmu. Až lhůta k vystěhování určená soudem doběhne, tak mu vykliďte pokoj, jeho věci postavte na chodbu, vyměňte zámky a kupte si pistoli, protože tyhle typy jsou schopné všeho.

Spíš je ale smutné, že to rodiče nechali dojít takhle daleko.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mcgregor
Datum: 21.12.15 17:48

Tohle je obtížná otázka. Například spojovat využívání finanční, využívání nemovitosti a bytí - to dost dobře nelze. Uchycení může dopadnout různě, často i kupodivu dobře. Samozřejmě i když uchycení dopadne dobře, lze očekávat s vysokou měrou pravděpodobnosti, že o potomkovi už asi toho moc neuslyšíte = je po rodině a na starost se o Vás taky nepostará. Snad tedy máte ještě jiné potomky nebo poblíž domov pro důchodce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.