Jak na CO a CO2 v kuchyni

Od: Datum: 27.11.15 14:20 odpovědí: 5 změna: 27.11.15 15:32

Mám v kuch. koutě nástěnný plyn. kotel, a vedle toho, cca 2 m, plyn. sporák nad kterým je digestoř. Kominík tvrdí, že by se digestoř neměla používat hoří-li kotel, protože mám dobře těsnící plast. okna a digestoř by mohla zhoršit odtah spalin do komína kotle popř. i tyto nasávat. Kam případně namontovat detektor na CO?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 27.11.15 14:43
avatar

No, CO2 je údajně těžší, než vzduch, takže bych ho hledal spíš někde dole, a CO je údajně zas lehčí, takže bude spíš někde nahoře. Jestli by nebylo lepší dát si tam nějaký přepínač a ten se buď přepne na digestoř (pak půjde elektrika do digestoře a kotel se vypne), nebo se přepne na kotel (a pak nepůjde digestoř zapnout).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 27.11.15 15:07

Částečně má kominík pravdu, mějte otevřené dveře na chodbu. Pokud tedy máte všude plastová okna a v nich mikroventilaci, tak by neměl být nějaký problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 27.11.15 15:32

Dobře těsnicí plastová okna v kuchyni s plynovým spotřebičem je fakt riziko. Když se před dvaceti třiceti lety v panelácích dával do oken proti průvanu tak zvaný kovotěs, plechový pásek mezi okno a rám, tak se nesměl dávat do okna v kuchyni, s plynovým sporákem právě proto, aby sporák měl vzduch.

V práci jsme měli v šatně a v umývárně s několika plynovými průtokovými ohřívači (karma) v dolní části dveří asi deset patnáct kulatých děr o průměru asi tak jako tenisák, opět, aby plynové spotřebiče měly vzduch, a navíc byla v okně mřížka s ventilátorem.

Takže je nutné řešit především to, aby plynové spotřebiče měly vzduch a pak teprve čidla na CO. Nejde jen o zdraví, ale o život. Už v domech z první republiky z první poloviny minulého století bývaly v kuchyni součástí okna tak zvané ventilace, výklopné okénko v horní části jednoho křídla okna, aby v kuchyni mohl hořet oheň v plotně nebo na plynovém sporáku a i proto, aby měla kam utíkat pára při vaření nebo vyváření prádla na plotně. Žádná těsná plastová okna, to je moderní výdobytek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 15:26

Při chodu digestoře stačí otevřít ventilačku na oknech, nějaké detektory vám zdraví neochrání.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.