Co všechno patří do rozhodného příjmu

Od: Datum: 26.11.15 20:08 odpovědí: 5 změna: 27.11.15 20:16

V řízení, o přiznání "Příspěvku na bydlení", se zjišťuje tzv. "rozhodný příjem" žadatele o tento příspěvek.

Pomohl by mi, prosím, někdo z rádců objasnit:

1) buď, jaké příjmy žadatele se do tzv. "rozhodného příjmu" zahrnují ( započítávají )?

2) nebo, kde by bylo možné tuto informaci vyhledat?

Za radu děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.11.15 20:57
avatar

Dobrý den, podívejte se viz odkaz (je tam i další odkaz na zákon). Zdravím!

http://www.vyplata.cz/statnis…lnipodpora/rozhodnyprijem.php

doplněno 26.11.15 22:20:

Nemáte zač. Ano, musí se to v klidu přečíst a snažit se o pochopení, t.j. "přeložit to do češtiny".

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nahodnytazatel
Datum: 26.11.15 21:47

bene, zdravím ...

Díky za odpověď. *palec* Hned jsem tam mrkl, ale je tam toho hodně *ee* ( což je ale dobře *ua* ), takže jsem si to vytiskl a jdu to "študovat". Mnohdy je to na těch úřadech skutečně moc smutné, protože některé ty dívenky ani pořádně neví, co mají dělat ( a o čem vůbec rozhodují ), takže nejlepší je, když si to člověk ( před jednáním ) také trochu projde, aby věděl, o čem je vůbec řeč ... a jak je třeba se nenechat několikrát vracet zpět na úřad, aby všechno bylo tak, jak to má být. Jinak jsem odťukl dobrou odpověď a naskočil Vám tam nějaký ten bodík. Ještě jednou upřímné děkuji. ;)

... náhodný tazatel

Od: jamal
Datum: 27.11.15 15:09

Jednoduše řečeno, pokud máte i jiné oficiální příjmy než např. minimální mzdu, tak nic nedostanete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nahodnytazatel
Datum: 27.11.15 19:55

jamale, i Vám děkuji za odpověď. Také jsem se dostal do situace, že mi nezbylo, než o ten příspěvek na bydlení požádat, protože ( i když jenom dočasně ) "vegetovat" za 2.770 Kč měíčně ( tj. podpora v nezaměstanosti, toho, kdo se 8 let staral o osobu ve IV. stupni závislosti na pomoci jiné osoby - tedy v úplné bezmocnosti opatrovaného postiženého) to navíc ( po 4 měsících na ÚP ) jinak ani "nevyjde" ( bohužel, dle zákona ).

No, je to docela "dobrý" Kocourkov, protože péče o tělesně postiženého ( opět ze zákona ) není vůbec hodnocena jako jiné zaměstnání ( tj. 60% ze mzdy v posledním zaměstnání, před začátkem pobírání podpory v nezam. ), kdy podpora v nezaměstnanosti pečovatele ( při ukončení péče o postiženého - obyčejně úmrtím opatrovaného ) je ÚP "ohodnocena" podporou v nezaměstnanosti ... první dva měsíce - ve výši 15% ( tj. 3.777 Kč/ měs. ), 3. + 4. měsíc - ve výši 12% ( tj. 3.022 Kč/měs. ), ... a 5. měsíc a měsíce následující - ve výši už jen 11% ( tj. jen 2.770 Kč/měs. ) ... z průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla ( bývalým pečovatelem ) podána žádost o podporu v nezaměstnanosti - tj. ( pro rok 2014 ) částka 25.179 Kč.

Ať už je podpora v nezaměstnanosti ( ve výši 15%, 12%, či už jen 11% ) pro toho, kdo pěčoval několik let o tělesně popstiženého ... a tím úplně "vypadl" ze své předcházející profese - pro potřebnou péči obvykle o svého nejbližšího rodinného člena ( nejčastěji některého z rodičů, či i o oba ) ... je takto nastavená výše podpory v nezaměstnanosti ( bývalému pečovateleli o postiženého ) přímo VÝSMĚCHEM státu tomu člověku, který vlastně "vrací" svoji péči ( nejčastěji ) svým rodičům, kteří jej vychovali.

No a v takové situaci si pečovatel "sáhne" často až na "dno" svých sil ... a ÚP jej nakonec "dorazí" směšnou podporou ( mnohdy jen dočasnou, ale pro důstojné žití zcela nedostatečnou ) ... a pak nezbývá, než začít "škemrat" o nějaký další sociální příspěvek ... nejčastěji o příspěvek na bydlení, popř. i o příspěvek na živobytí ... ... ... no, a je tu Kocourkov, jak vymalovaný ... *ee* ... *uf*

S bodíkem pro Vás ... upřímné děkuji také za Vaši odpověď.

... zdraví náhodný tazatel ... ;)

Od: jamal
Datum: 27.11.15 20:16

A právě na těchto případech se ukazuje skutečný stav naší spolkečnosti. Muslimákům tečou peníze proudem jakoukoliv formou. Nepřizpůsobivým - víte komu - zaplatí kde co. V našem městě mají BMW, Pasaty. Kupují si domy a pořád berou příspěvky.

Běžte natvrdo na Městský úřad - odbor sociálních věcí a podejte si žádost o jednorázový příspěvek, dále příspěvěk na otop atd. Když se budou cukat, že to nejde nebo bla bla, ať vám to dá písemně s odkazem který zákon, odstavec, písmeno. Když se to pak zkoumá, zjišťuje se, že velmi rádi odrazují a nechtějí vyplácet. Jiná barva pleti a platí aby měli klid... To jsou ověřené skutečnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.