Jaké police do šikminy v podkroví

Od: Datum: 25.11.15 16:02 odpovědí: 4 změna: 26.11.15 15:27

dobrý den

v podkrovi nad garaži mám prostor pro ukladani ruznych blbosti v letě zimnich, v zimě letnich, a vubec ruznych věci. od podlahy je kolmá stěna 70cm a pak teprve šikmina střechy. Ta police by ani teoreticky nemusela zasahovat do šikminy. nejde mi o vzhled, spiše o to aby se věci nevalely na podlaze ale byly v nějake polici.

děkuji za napady,nazory,rady jak na to? přemyšlel jsem že bych udělal konstrukci nějakou z SDK profilu a jako policove dilce bych přikrutil třeba dřevotřískovou desku, ale jak tu konstrukci?¨díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.15 16:07
avatar

Vyfotit místo, prostor!


doplněno 25.11.15 18:23:

OK, díky za fotky, představoval jsem si horší prostor. Pochopil jsem, že by měly být police po celé délce kolem dokola u nízkých stěn, vždy na celou délky místností? Hloubka regálu, a police výškově samozřemě přestavovací..?


doplněno 26.11.15 16:26:

Mám napsat podrobný dlouhý manuál, nebo jen bodově, zbytek dořešíme po skype?

OSB deska bude jak stojina. třeba rozměr: výška 67.5 (šíře desky), hloubka 40-50cm, dle rozdělení délky desky. Provrtat v potřebném místě pro police, dle potřebných roztečí. Délka police bude záviset na síle OSB desky. Vyztužení proti prohábání klidně profil CD, nebo lať..

Závěr: stojina je deska z OSB, police opět OSB, záda (jen někde, OSB)

Nebo máte i jiný matroš vhodný?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.11.15 19:26

Zřejmě se jedná o půdní vestavbu, kde asi nebude žádná přijímací hala. Já osobně bych vyrobil svépomocí police v kombinaci EPS/SDK, to znamená, nakoupil bych pár EPS desek cca 5 až10 cm, záleží na vaší úvaze podle potřeby zatížení a pomocí pěny bych tyto police o šířce podle mne cca 10 cm přilepil na vhodná místa s příslušnou výškovou roztečí. Pro hezčí vzhled bych volil střídavé rozmístění těchto desek, aniž bych přeháněl početní potřebnost polic. Zálěží na vaši představivosti. Po dokonalém zaschnutí bych desky oblepil také pomocí pěny a SDK, určitě si s tím vyhrajete a v závěru uvidíte, že to nemá chybu. Ubezpečuji vás, že to bude držet jako hrom, ba ještě více. Police můžete kombinovat také se svislými prvky na stejný způsob. Pro dodržení přesných přilepení ve vodorovné rovině, si musíte připravit vhodné pomůcky k fixaci EPS. Při lepení SDK desek na tyto již hotové polyestyrové police, můžete je podkládat např. špejlemi, aby jste dosáhl úplné stejné výškové vrstvy pěny. SDK vždy musíte zatížit něčím vhodným..., nebo rtychlejší bude to přišroubovat 2+6 vruty. Musíte ale počítat s další prací - pokud to chcete mít tip top, tak si musíte na poličky koupit ještě hliníkové růžky, sdk sádrou pořádně zatmelit a pak vše brousit a brousit., zejména ty viditelné hrany..a Ta VAŠE VÁS PAK POCHVÁLÍ. V příloze zasílám náhledy, jak jsem si obkládal staré trámy v patře dnešní synovo kuchyně. Nejvíce záleží na vás a na významu této místnosti..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 15:27

nemusí byt po cele delce mistnosti. hloubka cca 50min, vyškově přestavovaci byt nemusi. muže. chci to finančně co nejmeně naročnější... tva rada prosím jak na to?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.