Nastavení kondenzačního kotle

Od: Datum: 25.11.15 13:29 odpovědí: 2 změna: 25.11.15 18:30

Dobrý den, prosím o radu. Máme kondenzační kotel, ale k vytápění domu používáme především krbová kamna. Chtěla bych nastavit topení pouze na noc, kdy už kamna natopí - mezi 1-5 hodinou rano. Je možné to takto nechat? A dále jsem nastavila teplotu na termostatu 20°C. Rozumím tomu tak, že kotel začne ve vymezeném čase topit pouze, když bude teplota pod 20°C? Nebo bude spínat po celý den, když teplota klesne pod zvolenou hodnotu? Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.15 13:40
Na termostatu máte nastaveno 20°C v době kdy má kotel topit..to je OK, ale zároveň musíte mít pro dobu nočního poklesu (tedy období kdy kotel topit nemá) nastavit adekvátně nižší teplotu, ke které by v podstatě nikdy nemělo dojít (v tomto konkrétním případě). Takže na noční pokles nastavte např. 15°C,,,potom plynový kotel nezapne ani kdyby teplota přes den klesla na 16°C...a vše bude záležet jen na Vašem topení v krbových kamnech.Jinak by samozřejmě mohla nastat situace, že máte noční pokles nastaven např. na 18°C...a během dne, než zatopíte v krbu by se teplota dostala pod tuto hodnotu..a kotel by samozřejmě začal topit..
Ohodnoceno: 0x

Od: lenkahusa
Datum: 25.11.15 18:30

Děkuji za odpovědět. Můžete mi prosím ještě poradit, jakým způsobem mám tuto druhou (minimální teplotu) nastavit? Na ovladači je pouze na pravé straně ovládání teploty v domě + a - . a neukazuje mi to možnost nastavení dvou teplot. Máme kotel Baxi. Díky za pomoc

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.