Ventilátor ve stropě nad krbovými kamny

Od: Datum: 25.11.15 08:34 odpovědí: 1 změna: 25.11.15 09:45

Zdravím. V přízemní místnosti mám krbová kamna (Jotul F220), které používám k přitápění. Klasika - v místnosti s kamny vedro, jinde zima. Chtěl bych teplo dostat i do místnosti o patro výš. Na opačné straně spodní místnosti než jsou kamna je otevřené schodiště, které místnosti spojuje. Moje představa je udělat do stropu (trámový strop, dole palubkový podhled, nahoře zatím provizorní podlaha, do budoucna masivní dřevěná) díru a do ní umístit ventilátor s termostatem. Existuje nějaký systém/stavebnice komponent pro tento účel? Mám na mysli pěkně vypadající stropní mřížku (ne plast) - ideálně se snadno vyměnitelným filtrem, axiální ventilátor s termostatem a zpětnou klapkou a mřížku do podlahy. Jde mi o to, aby to byla snadná montáž kdy do sebe vše bude pasovat, ne pokus o křížení kočky a psa Předem díky za tipy a rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jendad
Datum: 25.11.15 09:45

Mě se nejvíce osvědčilo přesouvat chladný vzduch ze studené místnosti do místnosti s kamny . To znamená , že dám malý stolní ventilátor mezi dveře na zem a na pomalé otáčky pustím ventilátor . Studený vzduch je hustší a přepravíte tedy větší objem vzduchu než kdyby jste foukal teplý (ten se teplem roztahuje) . Teplý vzduch se pak sám přesouvá do nevytápěných místností.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.