Změna dodavatele plynu a elektřiny

Od: Datum: 24.11.15 19:17 odpovědí: 8 změna: 26.11.15 22:07

Dobrý večer přeji,

vypršela nám smlouva u dodavatele plynu a elektřiny a rádi bychom si vybrali nějak levně a výhodně nového. Už dva měsíce se nám dveře netrhnou s lidma co nabízí své služby (a jejich společnosti) že se stanou našim novým dodavatelem. No a jelikož se v tom až zas tolik nevyznám, rád bych si nechal poradit nejlépe od těch co si tím už prošli.

Otázka tedy zní, jak se nenechat napálit a na co si dát pozor při výběru dodavatele?

Zatím jsem si projel na Internetu v porovnávačích různé dodavatele a nechal si vyjet ty nejvýhodnější. Ale na co ještě dávat bacha? Doba na kterou se upíšu, to je mi jasné, nejlépe žádná. Co ještě?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.15 21:39

Za mně plyn od EONu. Je jeden z nejlevnějších. Elektriku nevím. Obecně bych si vybral některého z velkých dodavatelů. Nehrozí od nich podrazy a jsou stabilní, na rozdíl od různých malých obchodníků. Berte to jen jako můj názor.

doplněno 25.11.15 00:03:

Je možné, že EON se vyplatí jen někdy. To má stireček možná pravdu. Já mám spotřebu přes 6300m3 ročně a pro tuhle spotřebu mi vyšel nejlevnější.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.15 22:22

Ceny dodavatelů energií bych porovnávala u TZB info ( plyn | elektřina ) a/nebo ERÚ ( elektřina ),

vybrala bych si dodavatele, který umožňuje bez podmínek zvýhodněnou sazbu D35d a který uzavírá

smlouvu na dobu neurčitou (bez smluvních pokut za předčasné ukončení).

Smlouvy na dobu určitou (dva nebo tři roky), které musíte hlídat a včas (několik týdnů až měsíců před uplynutím sjednané doby) vypovědět, aby se automaticky neobnovily, jsou podle mne nevýhodné zejména kvůli několikatisícovým pokutám v případě předčasného ukončení.

[Dva/Tři roky jsou dost dlouhá doba. Pokud se v průběhu té doby změní okolnosti a z nějakého důvodu budete muset změnit dodavatele, vyjde Vás pokuta dráž, než kolik byste zménou dodavatele ušetřili.]

Já bych dala přednost dodavateli bez smluvních pokut – i za cenu, že nebude úplně nejlevnější.

Dodavatele si vyberte v internetu nejen podle ceny, ale i podle jeho obchodních podmínek (najdete na webech jednotlivých dodavatelů) a oslovte jej prostřednictvím jeho webu (většina nabízí kontaktní formulář nebo alespoň uvádí e-mail) a smlouvu bych buď uzavřela přes internet, nebo osobně v jeho kanceláři (úspora "nákladů spojených s uzavřením smlouvy" = poplatku prodejci).

Určitě bych neuzavřela smlouvu/y s "podomními prodejci", kteří u sebe mívají jenom jeden typ smlouvy, většinou člověka nenechají smlouvu a připojené obchodní podmínky v klidu pročíst (mluví do čtení, odvádějí pozornost).

Některým lidem vyhovuje uzavřít smlouvy na dodávky elektřiny i plynu s jedním dodavatelem, ale já dávám přednost oddělení. Většinou má dodavatel s výhodnou elektřinou o něco dražší plyn a naopak. Od věci není ani dvojí vyúčtování s určitým odstupem (vyhovuje mi hradit nedoplatky v dvou různých termínech)...

_____

Jinak souhlasím s Nikým – i podle mne jsou větší dodavatelé spolehlivější.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 24.11.15 23:04
Ty porovnavace jsou na houby. Každý dodavatel má aktuální ceny na stránkách. Někteří ani v porovnavaci nejsou. Dobu rozhodně na dobu neurčitou, pak můžeš měnit kdykoliv (výpovědní doba tři měsíce) a ne čekat dva tři roky. Eon mezi levné nepatří, vždy je treba porovnat cenu komodity a stálý měsíční plat. Eon má sice komoditu levnou, ale dražší měsíční platby a to o dost. Člověk pak chce šetřit ale nešetří, kdyz je teplo, netopi, ale platí defakto tak furt stejně.

Datum: 25.11.15 10:00

Případně můžete využít toto http://www.chcivyhodnejsienergie.cz/?actioncode=013

Datum: 25.11.15 15:45

rovna toto jsem chtel navrhnout. Takze jsem se zucastnil aukce energii a s vysledkem jsem spokojeny. Snizeni ceny cca o 30%, tak uvidime pri vyuctovani. Zavazek na 2 roky, potom to bude treba dukladne ohlidat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.11.15 19:17

Za poslední tři roky klesla cena elektřiny o cca 45%. Upisovat se na dva roky nemusí být výhodné.

Datum: 26.11.15 21:55

Porovnavala jsem,zvazovala,pak jsem vzala proste uz bez dalsich uvah Vemex (pobocka Gazpromu)a jsme spokojeni

Od: mp
Datum: 26.11.15 22:07

To není jednoduché. Ve svém podniku jsem to řešil aukcí (mile překvapen snížením cen). Doma spotřeba není tak velká. Ale moje rada - když se obrátíte na svého stávajícího dodavatele, tak Vám obyčejně sleví. Moje vlastní zkušenost. Jsem u EPET. Byl jsem osloven dalšími dodavateli, napsal jsem stávajícímu, jak to je po pravdě, a nakonec jsem získal ještě lepší cenu. Nevím jestli znáte tu starou poučku - Voják se stará, voják má. možná se mě budete smát.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.