Vyrápění v domě

Od: Datum: 24.11.15 18:14 odpovědí: 12 změna: 25.11.15 16:51

Dobrý den všem,

koupili jsme chalupu, na které možná časem budeme bydlet. Zatím je nedodělaná a já potřebuji vyřešit zimní vytápění. Nebudeme tam v zimě nijak pravidelně jezdit( nejsou hotové nutné věci k bydlení). Ale jsou tam radiátory- napuštěné od elektrického kotle. Máme je( a jak?) napustit nemrznoucí směsí?, nebo jiný tip k tomu, aby tam voda nezamrzla- v topení? Vypustit úplně? Původně jsme si mysleli, že zřídíme noční proud a budeme vytápět na cca 5 stupnů, ale zdá se mi to luxus, vzhledem k tomu, že tam nebudeme jezdit pravidelně(zatím). Jsem absolutní laik, prosím, poraďte mi. děkuji všem za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.15 19:18

Já bych do toho topení tu směs napustil a do t.zv. nočního proudu běžte určitě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.15 22:03

Díky moc za radu.

Datum: 24.11.15 19:25

Já mám na chatě také napuštěno nemrznoucí směsí, je to určeno přímo do radiátorů, kupuje se to v kanystrech po cca 25 litrů, mám to naředěno na -20. Chata je v horách a nikdy to nezmrzlo. Někdy se s tím nesnese čerpadlo, ale pokud je to na samotižku, nebude problém. Vypuštěné bych je nenechávala pokud je v plánu je v budoucnu použít. Mám něco takového:

http://www.ploty-radiatory.cz…/nemrznouci-smes-25l/d-70391/

Není to už v těch radiátorech napuštěno směsí? Když to do teď nezmrzlo, tak možná je , změř to.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.11.15 22:06

Díky, napustíme to. Nejspíš tam nic není, topení nm dělali v létě..a dotyčného topenáře se mi nedaří sehnat, abych se ho zeptala. Tu směs koupím nejspíš v takovým Obi, baumax atd, že... Moc děkuji za radu.

Datum: 24.11.15 19:27

Tak já jestli bych věděl že tam celou zimu nepojedu (nebudu topit) tak bych to vypustil,ale co když přeci jen*nevi*.Tak bych to raději naplnil nemrzkou třeba tady http://www.mechanol.cz/mechan…si/5/481-Friterm-E-Stabil-25L .Nevím v jaké oblasti to máte ale normálně stačí naředit cca do -10° -nezamrzne přinejhorším zrosolovatí:).Naplnění: jestli máte expánzku tak vypustit a nalít to do ní,ale asi bude expanzomat,na to jsou přímo plnící stanice,pumpy ale ta cena*zed* http://www.cistenitopeni.info…o-Profi-REGULUS-1100W-d56.htm tak já bych to tam nalil přes po demontáži odvzdušnovacího šroubu radiátoru(asi největší díra*smich*)

Datum: 24.11.15 19:28

Já bych instaloval vytápění na 5°C, dát na střední teplotní místo, aby nezamrzla voda na mytí, a WC. Páč tam budte jezdit nepravidelně, tak nebudete přeci pracně (vy)napouštět vodovod..

Klidně může být teplá zima, pojedete častěji, v mrazech se budete těšit na příští měsíc na teplejší období...

doplněno 25.11.15 15:36:

Máte v domě rozvody vody, sifony, záchody potrubí s vodou?

doplněno 25.11.15 18:12:

Jasně- potrubí s vodou tam je,bojler, záchod taky- mysleli jsme vypustit a pokud bychom tam přes mrazy jeli, tak si přivezu vodu na kafe s sebou. Temperovat na 5 stupňů by v nezatepleném domě stálo asi ranec..

Vůbec Vám to nepřeji, ale věřte zkušeným, jednou Vám záchod praskne, páč jste na něco zapomněli, nebo najednou bude zeď mokrá, páč to v zimě rozrhlo trubku, a přišlo se na to až v za půl roku, kdy byl flek..

Teď ten ranec. Jak velký to bude? Neznám žádné podrobnosti o Vašem domě, okolí, nadmořskou výšku a další.

Pokud v domě není žádný zdroj tepla, bude přísun jen z podloží baráku, pasivním teplem přes den okny, ale to bude stále málo. Na další časové období bude teplotu držet topení nad 5°C. Teď mi, prosím, sdělte. kolik dní v roce byla teplota venku u stavby pod 0°C.

Ale pokud věříte, že ten ranec bude větší, nežli odstranění škod, vypouštějte, netopte.

Mě jde jen o to, abyste věděla, že ten ranec může být jen raneček..

Přeji krásný předvánoční čas.

Datum: 24.11.15 19:52

Ahoj. Souhlas Milane. U tý vody jsem to řešil podobně. Taky do těch 5ti stupňů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.15 22:09

Díky za radu, nejspíš tam za zimu pojedeme jen prkrát- na otočku, expanzní nádoba tam je...tak snad to můj"protikus" dokáže nalít. díky moc.

Datum: 24.11.15 22:15

Díky za odpověď. Není to zbytečně drahé, temperovat na 5 stupňů, když vím, že tam pojedu tak 5x za zimu? Ptám se, protože tomu fakt nerozumím.

Datum: 25.11.15 16:51

Jasně- potrubí s vodou tam je,bojler, záchod taky- mysleli jsme vypustit a pokud bychom tam přes mrazy jeli, tak si přivezu vodu na kafe s sebou. Temperovat na 5 stupňů by v nezatepleném domě stálo asi ranec..

Datum: 24.11.15 21:39

Já bych doporučil rozhodně naplnit systém nemrznoucí směsí a naředit jí v poměru 1 díl směsi a 2 díly vody tak, aby odolala teplotě - 20o C.

To temperování na 5o C, když tam nebudete, by vás vyšlo pěkně draho, nehledě na to, že při opravdu silných mrazech by mohlo dojít k poruše cirkulace a některý radiátor při systému plněným čistou vodou by mohl zmrznout a popraskat.

Já mám na chalupě v topném systému FRIDEX naředěný na teplotu tuhnutí -20o C a zatím mi to nikde nazamrzlo, i když byl venku mráz k - 30o C.

Datum: 24.11.15 22:11

V takovou odpověd, jakou píšete, jsem doufala...napustíme to a snad to vyjde. Díky Vám moc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.