Můžu vetknout nosník do komínu?

Od: Datum: 24.11.15 11:51 odpovědí: 5 změna: 24.11.15 21:21

Ahoj lidi, lze vetknout ocelový íčkový profil do komínového zdiva? Zde se pojednává jen o hořlavých trámech, ale nevím, jak je to s ocelovými "trámy"Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.15 16:54
avatar

Nepamatuji se ,jestli je na toto norma,ale vzhledem k tomu,že železo je o hodně lepší vodič tepla než zdivo tak bych,pokud bych stavěl sám sobě! udělal aby byla krytá (traverza) aspoň na štorc (kand) CP!


doplněno 24.11.15 19:26:

Vidíš toto jsem si ani neuvědomil-teplotní roztažnost!

Milane-*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 19:18
avatar

Vetšinou je hoření první případ, druhý je dilatace tělasa komínu. Nepoznám jaký je to komín, jak vysoký, jak je uložen, průběhy teplot v průduch a tělesu komína, takže se může pro laika zdát, že to sneshoří. Ale ono to hodně cestuje, zkrátka pohyb komínu závislé na teple.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.15 19:33
avatar

Diesle, to je třeba na vlastní oči vyzkoušet, pevný stojan, na těleso komína pevně deska pro malování...po 3+5 dnech topení pomalu otáčet a to je čára nahoru dolů... a do stran, jak fouká vítr..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 20:08

Ahoj. Tak já bych tu traverzu radši roznesl. Jak tu zmiňují kolegové, když se něco ohřívá, má možnost se nějak ohřívat, tak se to rozpíná-roztahuje. Nejen ten samotný komín, ale i právě a hlavně ta železná traverza. Věřte tomu, protože se železnýma trámcema dokáže pohnout i žár slunce. Pod střechou, u garážového stání to s nima pěkně cloumá. To musí být tlaky. Až se vytrhávají ze zdi. Kdyby nebyly navzájem zavětrovaný a posvářený, tak by se to asi nepěkně rozpadlo.

Možná by stačilo ten sopouch vyvložkovat a tak se vyhnout tomu ohřevu. Rozhodně se dost podstatně zmenší.


doplněno 25.11.15 13:32:

Oslovil jsem zeťáka stavitele a říkal, že by neměl nic proti té výměně. Že se její použití doporučuje. Hlavně v případě, když je ten rozpon traverz-podlahy nad 4metry. Kdyby ten-ty komíny byly izolovány vložkováním,tak by se taky dala ta traverza založit na betonové lože. Jak řešit konstrukci stropu, by mělo být možné zjistit u firmy, co vyrábí ty samotné hurdisky. Dělá se jich víc a tak se to může nějak lišit. Výška betonu nad samotnými hurdami by měla být minimálně 6-8cm. Použití kari sítě je možné v horní části té vrstvy betonu. Před betonováním je vhodné ten strop ze spoda podepřít a zabránit tak jeho prohnutí před zatvrdnutím. Taky tvrdil, že není nutné ty desky navzájem poslepit maltou z jejich boku. (My to tak dělali). Tak asi takhle. Jestli to nějak pomohlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 21:21

Já bych do komínové konstrukce radši nijak nezasahoval ! Jinak se obraťte na stavebního projektanta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.