Vložení do katastru nemovitostí

Od: Datum: 23.11.15 20:47 odpovědí: 2 změna: 02.12.15 17:57
Dobrý den,potřebovala bych poradit s otázkou zapsání se do KN. Jak se co dělá, kam se obrátit a kolik to stojí. Přítel vlastní byt v osobním vlastnictví. Ctěli bychom si zařídit společné bydlení a s tím souvisí i převedení poloviny bytu na mně, abychom měli k bytu stejná práva. V současné době nejsme manželé. Moje otázka je: Co bude výhodnější,snažší vyřizování a samozřejmě levnější a jak a kde to vlastně všechno vyřídit? Zůstat jako druh a družka nebo je toto výhodnější pro manželé? děkuji za odpověď
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.15 20:56
avatar

Obrátit se na KN provádí se to jako vklad do KN, přítel napíše žádost a KN vás jako spoluvlastníka vloží. Cena 100kč a je jedno, jestli budete manželé nebo ne. Cena za vklad je stejná.

http://www.cuzk.cz/Katastr-ne…apisy-do-KN/Zapisy-do-KN.aspx


doplněno 23.11.15 20:57:

1000kč někde mi zmizela nula No chápete to, to je dneska den, už i nuly mi mizí:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 17:57

Když se podle rady slzičky obrátíte na Katastrální úřad, tak se s Vámi nebudou vůbec bavit odkáží Vás na právníka, který by měl sepsat žádost o vklad. Buďte při podávání žádosti opatrná, protože máme takové zákony, které neumožňují chybu v žádosti opravit, musí se podat za dalších 1000,- Kč žádost nová*zed* Vím to z vlastní zkušenosti.

Ve Vašem případě se bude jednat o vyhotovení darovací nebo kupní smlouvy na 1/2 bytu mezi Vaším přítelem a Vámi. Pokud by Vám tu 1/2 bytu daroval přítel po svatbě jako Váš manžel, tak by to bylo bez darovací daně. Je dost velká !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.