Kabely přístupné dotyku

Od: Datum: 23.11.15 18:10 odpovědí: 4 změna: 28.11.15 23:08
avatar

Je tu nějaký revizní technik v oblasti elektro?

Objekt: restaurační zařízení.

V objektu jsou pouze cihly pálené neomítnuté. Rozvody elektřiny jsou vedené kabelem Cyky a jsou přístupné dotyku a na určitých místech přidělaný sádrou.

Dali by jste na tento rozvod,kde jsou kabely viditelné a přístupné dotyku kladnou revizi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 23.11.15 18:43
avatar
Pokud je to kulatej kabel, tak v tom nevidím problém. Samozřejmě pokud nikde není poškozená izolace a nekoukaj holý žíly. Samozřejmě od stolu se to těžce posuzuje.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.11.15 19:05

Ahoj. Aby to prošlo, tak si ho zakrej nějakým prknem. Ale, než k tomu pustíš nějaké ožralé davy, tak bych to nějak lépe zabezpečil. Buď pomůže nedostupnost-výška uložení, nebo zakrytí nějakým materiálem. Aby ti to neprokousl nějaký opilec. Ti dokážou dělat věci.

Některé rozvody se dělají tzv. po povrchu. Jestli to máš nějakých roštech? Lepší by bylo to schovat třeba do plastových lišt.


doplněno 23.11.15 19:33:

Hm. V takovéhle výšce a dostupnosti to v té restauraci musí vypadat jako v maštali. Vlastně ani tam se tyhle rozvody nedávají takhle nízko a takhle dostupně. Lampičky na stolech, to je asi něco jiného.

Ty kabely tam mají v nějakém šlicu, nebo jen tak po povrchu a jak uchycené?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 19:21
avatar

Asi takhle. Byl sem v této hospodě a hnedka vedle našeho stolu byl prostě veden tento kabel. Tak sem se hnedka hádal s kamarádem jestli je toto v souladu s normou jestli toto vůbec může projít revizí a nebo v této hospodě revizi vůbec nedělají.

Já sem jako elekrikář názoru,že pokud nené plášt porušen a všechny naměřné hodnoty jako izolační odpor,izolační smyčka atd. odpovídají příslušným hodnotám,tak bych neměl problém udělit na tento objekt kladnou revizi.

Př. To je stejné jako kdyby byla na stole nějaká lampička. Logicky by byla zapojená přes zásuvku a taky přístupný kabel od zásuvky do lampičky. Takže taky může přijí nějaký ožralý debil a kabel přecvaknout...

Datum: 28.11.15 23:08

Je pravda, že pokud chce revizní technik dělat pupínky, vždycky se nějaká norma najde, kterou lze použít k obhájení nedostatku.

Mě osobně v tomto případě nenapadá nic smysluplného, proč bych revizi nedal, ovšem muselo by se to vidět.

A vzhledem k tomu, že v restauraci je třeba dělat revize poměrně často, ani bych se toho nebál.

Úmyslnému poničení elektroinstalace nejde zabránit nikdy, takže bych se s tím nijak netrápil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.