Mrazák a voda na podlaze

Od: Datum: 23.11.15 17:06 odpovědí: 4 změna: 23.11.15 20:47
avatar

Přišel soused z bytu o patro níž,že se mu objevuje na stropě flek. Hledali jsme hledali,ale nenašli žádný důvod. Když přišel podruhé tak jsme zjistlili,že pod mrazákem je cca 2 mm vody,která zřejmě stéká z chladicí části a přestože je na zemi dlažba tak někudy prosakuje . Mrazák asi 12 let starý a a dosud žádný takový problém nebyl. Nevíte co se mohlo pokazit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.15 17:12

Má ten mrazák funkci automatického odmrazování, třeba "no frost", nebo musíte led odstraňovat ručně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 18:17
avatar

nemá, odstraňujeme jej ručně a protože jej dcera nechala namrznout tak,že nešly vyndat šuplíky,odmrazoval jsem jej "klasicky" horká voda,fén atd.Že bych něco poškodil? V sobotu bylo všude sucho a dneska už je tam zase loužička. ( I lednička i mrazák ale jsou vzadu v nádobkách suché ) Netuším,zda se třeba nejedná o chladivo,protože mrazák je slyšet jak "bublá".

Datum: 23.11.15 20:47

Tak tomu nějak nerozumím, ale o chladivo se rozhodně nejedná. To by už mrazák dávno nefungoval a při jeho úniku se rychle odpařil. Zdroj vody pod mrazákem může pocházet snad z kondenzace vzdušné vlhkosti na chladném povrchu trubek vně mrazáku. Jinak mě nic nenapadá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.15 20:42
avatar

Vím. Taky se nám to stalo. Máte ucpaný odpad kondenzované vody na zadní stěně. Ten vede do nádoby na kompresoru, kde se odpařuje. Pokud se tenhle odpad ucpe, kondenzát ze zadní stěny stéká dolů a protéká pod dvířky. Někdy, když těsnění dobře těsní, vyteče až při otevření dvířek.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.