Vrtani - odpada kus omitky

Od: Datum: 22.11.15 11:29 odpovědí: 10 změna: 23.11.15 19:32

Zdravim, jsem kutil amater, dnes jsem vrtal do cihly kvuli hmozdinkam, ale na zacatku vrtani odpadl kus omitky. Pomerne maly, dejme tomu 5-8mm, ale vypada to nehezky. Jak nejjednoduseji to opravit a kde jsem udelal chybu, abych se z ni poucil? :) Vrtal jsem s priklepem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.15 11:31
avatar

Odpadlý kus zasádrovat a příště jako první předvrtat menším vrtákem a potom teprve tím větším,aby se to už nestalo...no a někdy se tomu zabránit nedá,stát se může i tak.Kamarád elektikář používá jedině obyčejnou sádru.Ty moderní,plastické apod.mu nesedly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qwe
Datum: 22.11.15 11:32

zasádrovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 11:36
avatar
Záleží na technologii vrtání.
Někdo do cihly vrtá obyčejným vrtákem, bez příklepu, malými otáčkami. Jde to.
Příklepovou vrtačkou do omítky většinou začínám pomalu, bez příklepu, opatrně provrtám na tvrdé a až potom zapínám příklep.
Pozor na vrtání vrtacími kladivy, jejich velký výkon většinou rozbije na začátku okolí díry.
A je také velký rozdíl mezi příklepovými vrtačkami. Nejlepší jsou pneumatické -píst proti pístu. Nejhorší zubaté kolečko...
Také frekvence příklepu je lepší menší.
Nejhorší je vytí ve vysokých otáčkách. Známe z paneláku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 13:04

Do betonu je nejlepší vysokofrekvenční vytí. Známe z paneláku.


doplněno 22.11.15 15:45:

Naprostý nesmysl. B&D amatérské řady vrtá díru průměru 6 mm pro hmoždinku několik sekund. Do betonu, na kterém odborníci odpravili profikango.


doplněno 22.11.15 18:16:

Ta moje B&D je z roku 92 a nadělala stovky děr. Včetně zrcadlové stěny, kde všechny díry opravdu musely být na svém místě.

Vždycky, když slyším v baráku to celodenní vrčení profesionálů, mám cukání půjčit jim pořádné nářadí. Znám rozdíl. Taky jsem měl doma profi s pneu příklepem. Patnáct minut trápení na jednu díru. Ta amatérská to zvládla pod půl minuty. Hůř vrtá jen dlouhé díry půlmetrovým vrtákem. Vrták je těžký na vysokofrekvenční příklep.


doplněno 23.11.15 19:18:

No, je možné, že máme beton z perníku. Možná i chlapci od Nextu používají mizerné nářadí. Práce u nás jim místo čtyř trvala osm hodin. A odborníkům od UPC jsem to vyvrtal radši sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 14:53
avatar

"Vysokofrekvenční vytí"není zdaleka nejlepší!Je to použití nevhodné vrtačky a nevhodného vrtáku!

Nevhodný vrták a amatérská vrtačka -díru círka 6-10mm vrtá asi 5minut,amatérská vrtačka a profivrták nebo sds -poloviční doba,profistroj a profivrták cca1/2-1minutu-vše na hloubku hmoždinky+1cm navíc!


doplněno 22.11.15 18:03:

Mno BaD mu již nesmí přes práh takže zkoušeno amatérskou vrtačkou Manessmann a pak sice profi,ale jen aku příklepovou,než BD tak raději cokoliv z prodeje v Lidlu !A profi nepoužíváme žádné kanga jen a pouze Makyty a Bosch!

Jinak rozdíl mezi vrtáky i řadě SDS je a velký!Zateplovali jsme školu,cca 8 PTH na m2 - spotřeba JEDEN vrták,pak jsme dělali panelový dům jeden vchod výška 4 patra a jeden vrták vydržel tak na pět až šest děr!


doplněno 23.11.15 18:15:

Tak to seš asi jedinej superman nebo nepoznáš rozdíl mezi profi a amatérem!Nebo u Vás nemáte panely z betonu ale papíru!


doplněno 23.11.15 18:16:

Ra-Tak to seš asi jedinej superman nebo nepoznáš rozdíl mezi profi a amatérem!Nebo u Vás nemáte panely z betonu ale papíru!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 17:15
avatar
Chtít porovnávat hobby krám BD a pneatickou vrtačku je nesmysl. Samozřejmě že s pneumatickou vrtačkou se vrtá lépe do betonu i do cihly.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 14:28
avatar

No, jestli je to starej barák, a na omítce dělané svépomocí se potřebovalo "malinko" ušetřit, tak buď rád, že to je jen v mm. Já ty díry můžu měřit v cm. To se dá pomalu škrábat prstem. Zaděláš to sádrou, nebo tmelem, v nouzi na malou dirku se dá použít bílá zubní pasta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 15:17
avatar

U starých omítek to není nic mimořádného. Opravit lze jednoduše sádrou.

Minulý týden jsem měl podobný problém, ovšem ne při vrtání, ale při pokusu o vytažení staré hmoždinky ze zdi. Mírně koukala, tak jsem jí vzal kombinačkami, zatáhl... a odpadl kus omítky velikosti 30 x 20 centimetrů. Na to už sádra nestačila :(.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vrtak
Datum: 22.11.15 16:05

Radši než sádru používám spárovací hmotu na dlažbu.

Do cihly bez příklepu, nakreslim větší kříž tužkou abych vrták držel pořád na sředu (kroužek nebo malý křížek zmizí hned na začátku vrtání a není podle čeho se řídit = snadno se ujede. Moc netlačit aby případný kamínek nevytrhl kraj díry ale jen se odlomil sám.

Asi by pomohlo vrtat přes desku s dírou která kraj díry při vrtání podrží (jen teoretický nápad)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 23.11.15 19:32

Do hmoždinky zašroubujte šroub a místo kolem nedělejte sádrou ale akrylátovým tmelem na omítky. Prodává se v kelímku. Špachtlí se to krázně nanese a pak smirkovou houbičkou stř. hrubou obrousí zároveň s okolní omítkou. Sádra je pár desítek let přežitá a že by se snadno brousila, tak to tedy ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.