Připravit jaké kotvení před zateplováním?

Od: Datum: 20.11.15 12:40 odpovědí: 1 změna: 22.11.15 11:16

Budou nám zateplovat dům 15cm polystyrénem. Někdy v budoucnu bychom rádi si udělali zastřešenou terasu. Mohl by, prosím, někdo poradit, zda by nebylo moudré ještě před zateplováním připravit nějaké kotvy nebo co na (zřejmě hliníkové s povrchovou úpravou) zábradlí a stříšku. Vůbec se v tom nevyznáme - jak vysoko, jaké kotvy? Nebo teď nic nepřipravovat, ale pak mám obavy, že až se za léta "rýpne" do zateplení, už nebude možné sehnat přesný a přesně vybledlý odstín barvy omítky. Přikládám foto přístavby, nad kterou plánujeme terasu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.15 17:11
avatar

v místě plánovaného ukotvení stříšky a zábradlí nad terasou bych použil místo polystyrenu compacfoam ,info viz odkaz: http://www.compacfoam.cz nebo http://www.wiki-compacfoam.info/wiki/cs:compacfoam .do kterého již lze přímo kotvit stříšku,bez tep.mostů.Výška zábradlí teda kotva cca ve výšce pasu nad plánovanou podlahou (ke stávající ještě připočíst tl zateplení střechy! Na to nezapomenout! a výšku kotev na stříšku? CCa 2,2m od budoucí podlahy,ale pkd jste vyšší tak i víc.

PS tak nějak bych to asi řešil pro sebe!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.