Jak omítnout a obložit vlhké zdi?

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den,

prosím o radu, jak omítnout a obložit vlhké zdi. Jedná se o nepodsklepené a neodizolované zdi starého pohraničního domku v 800 m n.m.. Využíván je rekreačně a v zimě téměř vůbec. Bohužel domek leží pod mírným svahem s mnoha prameny vody, pod úrovní hladiny nedalekého rybníčku a před silničkou. Proto asi působí jako přirozený "stahovač" vody. Snažíme se postupně obkopávat vnější zdi a položit odvodnění. Ale nutně už musíme otlouci zdi v přízemních místnostech. Nic na nich nedrží. Pomůže nahození sanační omítkou? Radi bychom též obložili palubkami "na rošt" s přístupem vzduchu. Máte někdo podobnou zkušenost?

Předem velice děkuji za odpověď. Eva

5 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jenyk

S vhkou zdí vám neporadím, ale rozhodně bych tam nedával palubky, rošt s přístupem vzduchu nepomůže. Bude to hnít , palubky budou mít neustále snahu se kroutit.

 


0x
avatar jabraka

Připojuji se k Jenyk:Spíše bych zdi obložil sádrovláknitými deskami, které mají mnohem lepší odolnost proti hnilobě a plísni a pevností značně převyšují i sádrokarton.

JABRAKA

 


0x

ahoj ,mam barak v 800 jako vy a taky jedna venkovni zed taha vodu.ted jsem cetla v casopise ze se ma zavolat firma a nechat bud ty zdi podriznout a mezi vlozit specialni desky ty oddeli zaklad od zdi .nebo se davaji specialni injekce snad s parafinem to nechci kecat a nebo se na nejnizsi misto zabuduje krabicka s elektrikou ve zdi a ta odvadi molekuly vody zpet dolu-asi nejlevnejsi.

ano, máte pravdu, dodatečná hydroizolace je nejúčinější. Buď vložit strojem nerezový plech, nebo plastový pás, či lepenku.

Injektáže je menší účinnost, kdy se navrtají otvory šikmo a napustí se chemikálie.

Poslední zmiňovaná meteda je elektrosmoza. Ale ta je závislá na vlhku, takže zeď to trochu vysuší, ale musí být stále vlhká, aby vodila proud.

Nejlevnější je to co nemusíte platit a funguje to.

 


0x
avatar milancukrar

evale, můžu nabídnou radu, která se Vám nebude líbit, můžu dodat radu, kterou uvítáte.

první rada ,musíte zamezit přítoku vody a vlhka ke zdi. není nutné odkopávat hned vedle základů. mohlo by dojít k narušení statiky. (několik zdí už spadlo.

Svislá izolace nepomůže, musíte zdi dodatečně odizolovat. Jak na to, to je na několik stránek. Třeba kolega již postup sepsal. jirikovovideni.eu/...

druhá rada, ale špatná, otlučte to, naházejte sanačku a přikrejte to něčím, třeba cetrisem, ten vydrží vlhko, palubky dobře natřené taky něco vydrží.

Vlhkost neodstraníte, jen zakryjete. Vyberte možnost, tu klidně rozebereme do detailu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]