Rekonstrukce bytu - finanční zatížení

Od: Datum: 18.11.15 22:34 odpovědí: 3 změna: 20.11.15 17:01

Dobrý den,

prosím poraďte, kdo jste rekonstruovali byt ve smyslu vybudování zděného jádra, na kolik taková záležitost vyjde komplet (zděné jádro včetně WC, elektřina, obklady, vana).

Zajímalo by mě na kolik vyjde varianta vybudování svépomocí a na kolik s využitím firmy.

Dále pak zda je potřebné stavební povolení a jestli je zpoplatněno.

Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.15 23:17
Jádro z ytongu by mohlo stát v materiálu od 20tis... Záleží na konkrétním výběru materiálů a co všechno se bude dělat.
Práce od firmy cca 150h x 250,-
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.15 13:27
avatar

Mluvíme li o paneláku,je nutný souhlas domovní samosprávy,protože se zasahuje do stoupaček,které jsou spoluvlastnictvím,kromě toho bude obtěžováno obyvatelstvo minimálně týden hlukem a prachem.K přestavbě jkádra je nutno počítat s rekonstrukcí koupelny,WC,chodby i kuchyně.Samovýroba je možná jen u zkušených řemeslníků.Pokud se sjední firma,budou náklady na demolici,znovuzdění,rekonstrukce vodoinstalací,odpadů,elektroinstalací,obklady stěn,podlahy a stropy,činit 200000 +- 10 000.Pokud byste netrvali na bourání a přestavba by se řešila jen obložením povrchů na umakart,polovina nákladů se ušetří.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.15 17:01
avatar

Osobně jsem zedník ,takže vše až na vodu a elstalace jsem dělal sám-celková suma činila necelých 40 000kč a to i včetně pokuty za nepovolený zábor prostoru na chodníku-složení vybouraného starého jádra!

Žádné povolení není tgřeba pokud se provádí reko z materiálu Ytong ,Hebel, Porfix a ještě je možnost SDK!Toto je přímo ověřeno ! Toto je či spíše má v panelových domech HROMADNÉ schválení!,stačí jen upozornění na nástěnce ve vstupní části s upoizorněním na zvýšenou hlučnost a prašnost z důvodu opravy bytu!NIC VÍC!Teda pokud je byt v OV ,ani není třeba uvědomit SVJ!Ovšem nevím jak třeba u družstevních bytů!Jo a do stoupaček se vůbec nazasahovalo-vody se ustřihla za bytovým uzávěrem a od něj nová a nic víc plyn a odpad stoupačka zůstala kompletní bez zásahu!

Jinak ta suma souvisí s použitým materiálem-např baterie do koupelny lze mít sprchovou za třeba 1000kč ale také za 10 000kč!Jinak protože dělám ve stavebnictví tak jsem nekoupil třeba SDK a profily na strop jen krabku zatloukaček a vrutů!Vše ostatní -desky a profily jsem si vzal z odpadů v práci stejně jak jako cca 2 kbelíky již namíchaného lepidla na stěrku na ytongy-dělali jsem zatepúlovačku a na padl se zbytky vyškrábali do kbelíku a místo do suti-bral jsem si to! Pokud jste manuálně zručný není problém hrubou udělat svépomocí,a vzít si jen meloucháře vodáka a eletrikáře

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.