Podlaha osb

Od: Datum: 18.11.15 08:42 odpovědí: 5 změna: 19.11.15 07:35
Dobry den
Chci se zeptat mam podlahu vysipanou liaporem a na to polozene osb desky ve dvou vrstvach sesroubovane do sebe je to polezene na klenutem strope a problem je takovy ze se to zlehka houpe v nekterych mistech otazka zni jak odstranit toto poupovani ... Premyslel jsem ze bych na tom udelal jen nejaky poter treba 3 cm nebo pridal osb je tam slozeni z 12+12 kdyz bych k tomu pridal jeste jednou tolik myslite ze by zmizelo toto prohybani?
Dekuji za rady .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.15 11:16
Myslim,ze by poter popraskal,mozna lepsi reseni dat do liaporu jeste drevene tramky na ztuzeni?nebo pridat jeste jednu vrstvu osb?
Ohodnoceno: 0x

Od: svat
Datum: 18.11.15 11:54
Tramy uz tam vlozit je asi pozdě mam uz nachystane pricky na sd a vsechno to rozdelavat a znova by zabralo nemalo casu ... Jedna vrstva ci dve by se pridat klidne mohli zalezi jestli to pomuze :-/
Od: haba
Datum: 18.11.15 21:53

Podobný problém jsem řešil pomocí PUR pěny a Akrylátu v pistoli. Vyvrtal jsem do OSB otvory těsně na průměr hadičky a dutá místa takto s citem vystříkal. Okraje jsem podobně vyterčoval Akrylátem z ruční pistole. A spokojenost i po sedmi letech.

Osbéčko leželo přímo na kročejové izolaci (Hobra nebo PS). Místa s aplikací PUR pěny jsem přes rovnou fošnu zatížil. Ten volný sypaný podklad bude problém. Risknul bych asi po třiceti cm tu PUR pěnu celoplošně pokud nechcete OSB rozebírat.

Ohodnoceno: 1x

Od: svat
Datum: 19.11.15 05:33
Pur pena nevim jestli je dobre reseni protoze ta ma tendenci po case slehat kort kdyz bude zatezovana aby se pena neseslapaval osb deskama a za par let to nebylo propadene o nekolik mm .
Konzultuji to i s liapor.cz a z nich vypadlo ze kdyz mam vetsi zasyp jak 150 mm tak je dobre to prolit cementem ze to bezne delavaji aby podklad byl pevnejsi hold to uz ale nikde nepisou .
Kazdopadne dekuji za tvuji zkusenost a popripade kdyz se mi to nebude zdat za zkousku nic nedam
Datum: 19.11.15 07:35

A proto jsem do liaporu nešel ...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.