Penetrace pod sádrovou omítku

Od: Datum: 17.11.15 14:40 odpovědí: 2 změna: 17.11.15 16:48

Dobrý den, potřebuji natáhnout sádrovou omítku na kousek stěny, cca 0,5 m2. Jedná se o stěnu z YTONGu, není to nová stěna, již byla omítnutá, ted v rámci meněích úprav chci srovnat. Je potřeba penetrovat před omítáním? Popř. lze použít univerz. penetraci Primalex, která se používá před malováním? Nebo je nutné koupit penetraci stavebních podkladů? Díky za odpověď!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.15 15:58
avatar

Není nutné.Jen to zbytečně prodražuje!stěnu max navlhčit vodou! Pentrace před malováníM? dle mne totální pitchovina!Jedenkrát jsem ji použil ,byl jsem nucen,a totální katastrofa.Místo dvou vrstev vybílení byli tři a mezitím oprava asi 2m2 štuků!

Penetraci používám jen na stěrku lepidla (při zateplovačkách nebo na pórobetonech)pod fasádu či štuk, a poté na betonové prvky - bednění je před betonáží nastříkané fermeží či nějakým RO a tudíž je mastné což se přenese na beton-pak je to třeba!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.15 16:48
avatar

Na vyrovnání použij jen finální stěrku kterou natáhneš širokým hladítkem.Pokud je stěna příliš suchá,stěrku nařeď primalexem.

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.