Jak povolit krytku žárovky v troubě

Od: Datum: 17.11.15 09:49 odpovědí: 8 změna: 17.11.15 15:03

Dobré ráno všem,

spálila se mi žárovka v troubě sporáku. Náhradní žárovku mám, ale nemohu otočit skleněnou krytkou, abych žárovku vyměnila.Je docela vzadu, celkem špatně přístupná. Asi bude řádně zapečená, natřela jsem čističem, povolit nechce... nějaký fígl jak na ni? Díky.

doplněno 17.11.15 12:10:

Teplo nepomohlo, čistič trouby také ne, ze zadu se nevyměňuje. V návodu je otočte krytem vlevo, podle diskuse na stránkách Mory také doporučují otočit proti směru hodinových ručiček, s poznámkou, že to většinou jde ztuha. Mně nejde vůbec*plac*

doplněno 17.11.15 16:02:

Hurá, jsem dobrá - WD40, sika kleště a dost vzteku, krytka i žárovka jsou venku... díky Vám všem za snahu, pěkný zbytek svátečního dne.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.11.15 09:56

Dobrý den, já bych to zkusil po ohřátí trouby. Ovšem, chtělo by to opatrně a v pracovních rukavicích (hlavně se nespálit). Zdravím!

doplněno 17.11.15 12:24:

1jana - nechte ten čistič působit déle, aby zatekl za hranu krytky a potom to bude chtít přiměřené násilí. Možná i přes hadr opatrně poklepat hrany té krytky. Jinak si budete už doživotně svítit do trouby baterkou .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.11.15 10:25

Zkusila bych sprej na čištění trouby. Nastříkat a nechat chvíli působit – podle návodu na obalu. Možná i celé opakovat. To by mělo odstranit zapečené nečistoty a snad i uvolnit ten kryt.

Datum: 17.11.15 10:29

Možná - je to světlo v zadní stěně? pokud ano mrknul bych zezadu jak to vypadá - jen nápad .

Od: dexx®
Datum: 17.11.15 11:04
Já mám taky takový pocit, že se mění zezadu.

Datum: 17.11.15 13:14

Dobrý den, mněnil jsem jí v Moře asi před měsícem a byl to porod. Nakonec se mi to povedlo sika kleštěmi. Musí se ale hodně opatrně...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.11.15 14:35

To sklo je na závit. Takže otáčet proti směru hod. ručiček. Nejlépe vzít do hadru. To pro případ, že by sklo prasklo. Zezadu to sice jde, ale musí se toho dost rozebrat. Takže je lepší přiměřené násilí s rizikem rozbití krytky.

Datum: 17.11.15 15:03

Jo,jo je tam stuhlá mastnota,zkuste troubu zapnout-vyhřát a za tepla povolit i těma kleštama

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.