Oprava náhrobních desek

Od: Datum: 16.11.15 13:09 odpovědí: 4 změna: 17.11.15 09:53

Zdravím.

Na hrobu máme 3 desky 2,5x 0,8 m,nejsou mramorové.Jsou porostlé mechem a i jsou na několika místech na nich praskliny.Váměna stávajícich desek za nové je velmi drahá a tak bych se rád pokusil je vyspravit a nějakým potěrem je potáhnout.Nabízí se malta Prince Color K 40,ale ta by se musela asi ještě natírat barvou.

Prosím poraďte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.15 20:56

Tito náhrobné dosky sa robia s kameniva a cemntu,kde betón sa potom vybrúsi a vyleští,malta má prídavok vápna,tak to dlhá životnosť nebude.Ja sa tiež chystám na takú opravu a chcem to vystriekať tlakovou vodou,poprípadne preleštiť potom a natrieť epoxidovou živicou.No videl som už povrch upravený položením dlažby navrch.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.11.15 22:58

Drátěný kartáč a pořádně přitlačit. A za chvíli máte kámen čistý...nejspíš půjde o teraso, ne? Dejte si na google: nátěr na kámen. Pár odkazů, z nichž si možná vyberete, jsem tam našel. Maltu s vápnem rozhodně ne. Snad s nějakým plastifikátorem, ale to by asi nebylo pěkné a na hrob důstojné, hrog není barák. Tak vám přeji úspěch!

Od: ctenar
Datum: 17.11.15 09:00

Drátěný kartáč a pořádně přitlačit.

Lepe drateny kotouc do vrtacky nebo uhlove brusky. Ten napad to predtim ocistit vysokotlakym vodnim cisticem (wapkou), se mi take libi.

Datum: 17.11.15 09:53

Zdravím, mně se osvědčil mechostop. Postříkala jsem, mech i lišejník během chvilky zrezavěly. Ani se nemuselo mechanicky čistit, odpadne po dešti samo. Už je to rok a další mech nenarostl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.