Krbový vysavač popela

Od: Datum: 16.11.15 08:44 odpovědí: 4 změna: 18.11.15 11:11

Máte, prosím, někdo , zkušenosti s tímto vysavačem, (např. jaký výkon, atd.) Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.15 08:53
avatar

Sice nevím, jaký vysavač máte na mysli - chybí odkaz či obrázek - nicméně zkusím odpovědět ze své zkušenosti. Zkoušel jsem jak vysavače s vlastním motorem, tak ,,soudek´´, který se připojí na běžný vysavač. Problémem obou je rychlé ucpání jemnými částečkami popela za dřeva. Ten ucpává jak ono sítko u verze ,,soudek´´, tak filtr vysavače s motorem. Dokonce žena učinila pokus vysávání popela ,,vodníkem´´ - nebyl to dobrý nápad *smich*.

Takže nejvíc se mi osvědčuje použití onoho soudku, s tím, že v momentě , kdy ztratí tah následkem ucpání sítka vytáhnu hadici od vysavače, soudkem klepnu o podlahu, tím se oklepe popel ze sítka a zase se chvíli dá vysávat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.15 14:30
avatar

Každý takový vysavač "bez oklepu" je diskutabilní; např. tento http://www.zbozi.cz/vyrobek/woodster-dc-04/fotogalerie/ byl jako "dárek" k protahovačce - použitý na popel tak třikrát, kdo s ním má každou chvilku při vysávání popela bouchat o podlahu...na odsávání hoblin je jakž - takž...a přitom v návodu - na piliny, popel z krbu, ...jinak všechny krbové vysavače jsou konstrukčně velmi podobné...jemný popel ucpává dokonale filtr po krátké době vysávání, je třeba vytrvale bouchat vysavačem o podlahu, prach z filtru částečně odpadne a zase chviličku odsává...pokud by měl oklep, bude to o něčem jiném; ale za tu cenu...nevíte, zda některý z nich ten oklep má?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jinx®
Datum: 16.11.15 22:20
avatar

Docela sa mi na tieto účely osvedčili staré vysavače ETA 1-419 a ETA 408.Síce výkon nič moc ale nato čo ja potrebujem v pohode...a ešte s ním vysávam aj auto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.15 11:11
avatar

To jo - to byly vysavače s životností v desítkách let. Ale filtrace jen přes látkový pytlík, takže třeba z toho popela Vám toho dost projde skz vysavač zase zpět do místnosti. Ale chápu, že to někdo neřeší. Já mám na auto Eta406, příští rok jí bude 50. let. A jede pořád.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.