HECHT - kvalita?

Od: Datum: 15.11.15 18:25 odpovědí: 17 změna: 21.11.15 16:34

zdravím, prosím poraďte, uvažuji o koupi této pily : https://www.nakupka.cz/vyrobek/elektricka-kotoucova-pila-hecht-1060/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=PPC-HIT-Zahrada&utm_content=Hecht+1060+levn%C4%9B

ale od výrobce HECHT nic nemám. Jaké zkušenosti máte vy s tímto výrobcem příp přímo s touto pilou?

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.11.15 18:43
Muj kamarád tyto pily prodává. Povídá, kup jsi cokoliv, jen ne pilu co mám v nabidce já.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.11.15 19:26

Hecht jsou lowcost vyrobky, spis tak na nejake to riznuti apod, nicmene cerpadlo mi jede uz rok a pul, ale na vibracnim cerpadle neni moc co zkazit... mrknete spis po Makite, Hitachi

doplněno 16.11.15 20:05:

kdyztak jeste mrknete na pily od scheppachu, jestli tam neco nenajdete http://www.hobbycentrum.cz/scheppach/pily-scheppach/4/kat

Ohodnoceno: 2x

Od: korke
Datum: 15.11.15 19:53

Díval jsem se u jiných výrobců - problém je že nikdo jiný takovou pilu nedělá :( asi to risknu, děkuji

Datum: 15.11.15 20:54

Položte si otázku, proč asi nedělá? :D

Co s tím hodláte "pižlat"?

Od: kutildomaci
Datum: 15.11.15 21:03

HECHT - bože chraň od číny! Máme motorovku a to je šmejd dvakrát byla v záruce v servisu, mizerné materiály pořád problémy se startováním, nikdy víc.No tohle je upravená karboflexka, takže si nedělám iluze o výdrži - trochu půjde do zátěže, třeba řezání tlustého prkna a dlouhý řez a spálí se motor.

Od: mire
Datum: 16.11.15 11:44

Značky bych se nebál, ale tahle demoverze pilky nemá výkon. Uvádí 600 W, normální pilka pod 1200 W nejde.

Datum: 16.11.15 13:08

našel jsem podobnou pilku u Dremla ale nemá laser ani pilový kotouč a je dražší, sice s kufrem ale ten nepotřebuji.

Zatím váhám, ale Hecht na moje domácí řezání 18 mm laťovky asi bude stačit. Je pravda že ani na youtube žádné kladné reference nejsou, možno budu mít štěstí na kus. (Teď řežu flexou s pilovým kotoučem ale nemám pevné vedení, řezy nemám kolmé a občas jsou i křivé.) U hechta na obrázku to uchycení vypadá dobře ale jaká je skutečnost.., škoda že s ním nikdo nemá zkušenost.

doplněno 16.11.15 15:32:

.. a nevíte něco o výrobci BASS?

http://www.hobynaradi.cz/cs/k…i-ponorna-pila-900w-bass.html

Datum: 16.11.15 17:08

Máme Hecht sekačku na trávu, je to šmejd:(

Datum: 16.11.15 18:32

no já mám od nich křovinořez a už druhou sezonu ma za sebou a leju jen benzín.. a to dostává docela kouř... já jsem spokojený ale třeba jiné výrobky na tom můžou být hůř... před tím jsem měl totální čínskou repliku repliky a s tou jsem sekal asi 5 sezon, možná i víc a odešel tam akorát starter, ktery jsem doma opravil svépomocí a na konci cívka.. pak jsem si pořídil druhý..

btw. soused má husqvarnu a těch poruchu co to mělo, to ani ten činský šmejd nezažil.. pak si vyberte kvalitu...

Od: ja1
Datum: 16.11.15 19:12

Byla to husqvarna? Nebyla to nějaká huskvarna nebo huzqvarna*smich*?

Datum: 16.11.15 20:10

nektere stroje od Husqvarny JSOU smejdy a byvaji pak stazeny z prodeje, ale narozdil od noname znacek, na internetu diky rozsirenosti stroju dohledate recenze at uz v jakemkoli jazyce, a spatny vyber se da eliminovat.

Datum: 16.11.15 20:53

Máme od Hechta motorovou pilu (cca 3 roky) a sekačku (také cca 3 roky) s pojezdem a paráda - na běžné užívání proč ne. Není to profi, ale za ty peníze fajn výrobek.

Ohodnoceno: 1x

Od: jinx®
Datum: 16.11.15 22:05

Mám elektrickú kosačku Hecht (motor 1kW) bez pojazdu,len úplný základ so zberným košom.Dostal som ju ako putovnú,strýko predával záhradku a ušla sa mi aj s nejakým iným náradím.5 rokov kosím s ňou 9 árový pozemok cca 1x mesačne (na jar viac na jeseň menej).Docela výdrž.Je lepšia ako AL-KO kosačka porovnateľná parametrami ktorú mám tiež.Oproti AL-KO má lepšie dielenské spracovanie a výrazne prepracovanejšie plnenie zberného koša a lepší nôž.Čo ma štve je že sa postupne rozpadávajú kolieska,samovoľne sa uvoľnia a aj počas kosenia,treba to pravidelne kontrolovať.Nastaviteľná výška kosenia je iba v 3 úrovniach a to tak že kolieska treba odmontovať a dať do inej dierky.Na lepších kosačkách to ide páčkou.Na to že sa o ňu prakticky nestarám,iba naostrenie noža a vyčistenie podvozku raz za čas sa docela drží...nato že som ju dostal za "ďakujem":)...nie na darmo sa hovorí "Darovanému koňovi na zuby nepozeraj"

Od: pepa*
Datum: 18.11.15 13:31

To si dnes těžko vyberete. Výkon 600 W na kotouč 90 mm je až až. Záruka 2 roky je také v pohodě.

Tak se nemusíte bát.

Od: svat
Datum: 18.11.15 16:34
Ja mam hecht kotoucovou pilu 1617 a mužu řict že sice jsem jinou v ruce nedržel ale jsu spokojen řezal jsem s tim osb palubky atd a zatim jede jak ma ... Mam ji zatim jen pul roku ale

Datum: 20.11.15 10:22

Od Hechtu mám pouze drtič větví. Funguje výborně.

Jinak co se týče té pily, koupil jsem si v podstatě úplně stejnou v Lidlu od Parksidu. Řekl bych spíš, že je to taková doplňková pila. Je ponorná. Max. prořez 25mm. Malý kotouč, což se někdy hodí. Používám jí kromě řezání dřeva také na řezání drážek do zdiva . Byly k tomu 3 druhy kotoučů. Cena v Lidlu za Parkside v kufru 1299kč.

Na takovéto "domácí žvýkání" je to dobrý pomocník. Sem tam něco uříznout.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.11.15 16:34

děkuji za názory, ..tak jsem ji koupil a vypadá dobře, uvidíme co vydrží.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.