Motorová pila - jakou koupit?

Od: Datum: 15.11.15 17:38 odpovědí: 12 změna: 09.02.16 09:28

zdravím, chci se zeptat jakou koupit motorovou pilu pro chlapa, který občas něco potřebuje uřezat. žádná pravidelná práce. v polskem letáku je tato pila za 2100kč. Nevím jestli to není šmejd nebo je dostačující. Nebo znáte nějakou levnější ale kvalitní? díky za rady a názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.15 17:51

Kde chcete shánět náhradní díly? Za tyhle peníze max. elektrická.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.11.15 17:59

spise elektrickou... ja mam gardena CST 3neco (je v kulne tak nevim presne typ) http://pily.heureka.cz/gardena-cst-3518/recenze/#section asi tuto a jsem naprosto spokojeny, silna drava pila na to, ze je el. ...je vcelku i pekna a pohodlna v ruce

Datum: 15.11.15 18:13

Já mám druhý rok Hecht, není to teda do lesa, ale kolem baráku na to sem tam něco říznout zatím v pohodě stačí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.11.15 18:20

Pokud dosáhnete kabelem, pak doporučuji elektrickou.

Od: buss®
Datum: 15.11.15 18:22

No jsou i levnější nabídky, u nás, pohledat, ale asi bych do toho nešel. Vyzkoušet a prodat...

Datum: 16.11.15 09:02

Četl jsem článek o maličké benzínové pile Hecht za 2000 Kč. Viděl jsem ji i řezat. Byla nová a řezala jak ďábel. No a v tom článku psali, kupte si ji jen tehdy, pokud se trochu vyznáte a dokážete si ji opravit či nastavit. Jinými slovy, že vyžaduje odbornou péči a vědět, kam sáhnout. Já mám (tenkrát ještě předraženou) Husqvarnu a vtip je v tom, že když ji odložíte a za rok se k ní vrátíte, bez problémů nastartuje a řeže. Takže jestli se chceš s pilou trápit, kup si tu nejlevnější.

Datum: 16.11.15 20:56

Máme Hechta za 3000 Kč třetím rokem a není s ní jediný problém. Řeže pro mě skvěle a i známý tesař si ji chválil z hlediska přesnosti řezu. Akorát je trošku těžší než vychytanější modely.

doplněno 17.11.15 00:10:

My měli na té Hecht pile zrovna Oregon lištu i řetěz.

Od: jinx®
Datum: 16.11.15 22:10

Stačí prihodiť "pár kaček" a kúpte kvalitnú MAKITU a nie blato.aspoň kvôli tomu aby ten chlap na to aspoň zohnal reťaz poprípade iný ND ak bude treba.Pri tých "noname" to môže akurát tak zahodiť..

Od: tombrava
Datum: 16.11.15 22:42

jak to není lišta/řetěz OREGON, ale čína-bláto, což je asi u HARDERa, bude to trápení - maximálně měkký smrk, jinak se řetěz se vytahá a je potřeba ho zkracovat + bude se rychle tupit, lišta se rychle opotřebuje...osobní zkušenost, jednou jsem koupil toto:

http://www.i-ogrod.pl/pila-sp…isy-52cm3-12000rpm-p-535.html

bylo to sice levné (7roků zpátky tehdy za cca 1400Kč, ale za 2 sezony lišta/řetěz KO ...pila řeže dodnes ovšem s novou sadou lišta/řetěz OREGON, tzn. více než polovina pův. ceny ceny pily znova zaplatit...)

Datum: 16.11.15 22:59

Šel bych jen a výhradně do Stihl - osobní 15-ti letá zkušenost. I ta nejlevnější hobby Stihlka je kvalitní, samozřejmě na dolním výkonovém spektru, ale kvalitní stejně jako nejdražší profi modely Stihl. Uživatel.

Datum: 16.11.15 23:02

Každej má nějakou zkušenost. Čtvrt století řežu s Husqvarnou a už bych žádnou jinou nechtěl ani zadarmo. Tím ale nechci říci, že ostatní pily jsou šmejd. To určitě ne.

Od: asd1
Datum: 09.02.16 09:28

toto nedoporučuju, i bez poruchy to je za trest...

Občas něco uřezat je široký pojem

Z nejlevnějších je dobrá Dolmar 32C nebo 35C

Z těch levných sr... leda Hecht

Pokud dosáhne kabel tak doporučuju elektrickou, odpadne starost s palivem a rizikem zadření... Dolmar/ Makita s motorem v ose je jedna z nejlepších.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.