Praskající žárovka

Od: Datum: 15.11.15 12:59 odpovědí: 14 změna: 16.11.15 18:51

Dětem přestala svítit žárovka v lustru, tak jsem tam dal novou. Rozsvítím a po dvou sekundách se opět spálilo vlákno. V čem může být chyba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.15 13:30

Tak dej třetí čtvrtou, až potom hledej nějakou poruchu. Pokud lustr doteď fungoval, proč by měla být chyba v něm a né ve vadné žárovce? Jestli ovšem máš tu správnou žárovku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.11.15 13:45

přepětí v síti, porušená fáze na které žárovka je .. důvodů je spousta - takto od boku nedokáže nikdo říci a už vůbec ne vyřešit .. naštěstí je člověk jenž se této problematice poměrně dost věnuje a dost o tom ví možná by nebylo špatné ho kontaktovat - ELEKTRIKÁŘ

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.11.15 14:22

Zapojení žárovky (lhostejno zda v lustru či jinde) je snad ten nejtriviálnější elektrický okruh. Tam prostě nemá co být špatně. Pokud to svítí, tak to znamená, že přívod proudu je v pořádku . Takže problém může být jen samotná žárovka.

Datum: 15.11.15 18:41
Ale jo, ma. Spatny stredovy kontakt v objimce. Nektere zarovky to jiskreni nemaji rady. Zkusil bych ho prihnout.

Od: plamen
Datum: 15.11.15 18:34

Mám přesně stejnou zkušenost. Měla jsem v koupelně obyčejnou žárovku a pořád praskala. Dostala jsem radu, že si mám koupit led žárovku, protože nežhaví jako obyčejná žárovka a že proto že je "studená" vydrží. Byla to pravda, mám ji tam 2 roky a přestože je ve vlhkém prostředí , nepraská a i když byla drahá oproti obyčejné, nelituju.

Datum: 15.11.15 18:40

Naopak. Klasické žárovce teplota nevadí, kdežto LEDka ho nesnáší a nemůže se tudíž používat do mnohých žárovkových lustrů.

Žárovka Vám praskala spíš kvůli přepětí.

Datum: 16.11.15 04:12

Nevím, nejsem elektrikář, ale fakt že to jediné pomohlo mě přesvědčil, že ten člověk měl pravdu s těmi žárovkami. Pak už jsem kupovala jen ledky a dlouho mi slouží což dříve nebylo, u obyčejných žárovek. Nejsem jejich prodejce, takže to není žádná propagace, ale rada která může pomoci při podobných problémech.

Datum: 16.11.15 06:15

Nejde o přepětí, nebo teplotu, ač ta u žárovky hraje roly. LED žárovce spínací cikly téměř nevadí, u klasické žárovky dojde k nažhavení vlákna a to začne dilatovat. Tyto mechanické pohyby se podílý na zničení vlákna. Jde tedy především o kvalitu žárovky. Jinak, již jsem také všechny žárovky a úsporky nahradil ledkami a od té doby žádné problémy nemám. Akorád do lustru se mi esteticky nehodily, tak tam mám halogenky a ty tam jsou také již kolikátý rok a to i přezto, že je lustr napojen na stmívač.

Datum: 16.11.15 17:55

Pokud žárovka odešla při prvním zapnutí, moc cyklů si neužila, že ..

Datum: 16.11.15 18:51

Ono také trochu jde o tu kvalitu žárovky, že ..

Datum: 15.11.15 23:32
Nedavno jsem řešil to samé. Dal jsem novou, prdla. Šel jsem ji vyměnit do obchodu, nová prdla znovu. Obě byly polské. Dal jsem starou českou ze sklepa a ta drží.

Od: lipa®
Datum: 16.11.15 06:00
Měnil jsem celé krabice praskajících žárovek z Polska. Říkali jsme jim praskavky. Rekordmanka byla jedna, co vydržela 14 dnů.
Každopádně prihnout kontakt, očistit a nemá co nefungovat..

Datum: 16.11.15 08:49

no, rada z mé zkušenosti:

Jak začnou takto zdánlivě bez příčiny praskat žárovky, pak se musí očistit dráty a vyměnit objímka. Nevěřte tomu, že chyba je v žárovce.

Datum: 16.11.15 11:02

Ten člověk který mi poradil tu led žárovku, mi říkal, že mám bakelitovou objímku. V koupelně.
Takže proto se to stává, normální žárovka ten bakelit rozpaluje. Kdyby to byla porcelánová objímka, tak se to nestane. I když na žárovce mám kouli s gumou. A tak mi prý pomůžou jen studené žárovky - ledky. Byla to pravda. Pomohly. Od té doby mám klid.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.