Propipnuti kabelu,dratu

Od: Datum: 13.11.15 19:08 odpovědí: 10 změna: 16.11.15 20:40
Dobry den.Nevite kde najit nejakou houkacku na baterku na kterou bych napojil draty ktere by mi samozrejme pri spojeni vydavali akusticky signal?Chci to kvuli promerovani funkcnosti dratu ...
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.15 19:27

Na to stačí obyčejný multimetr z hobby marketu za stovku s akustickou signalizací za stovku

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 13.11.15 19:48

Buď již zmíněný levný multimetr, nebo žárovička s objímkou + baterka a dva dráty. Ta žárovka sice nepíská, ale dřív se to běžně používalo.

Datum: 13.11.15 20:15

CCa před rokem už mě taky přestalo bavit k prozvánění drátů používánt všelijaká samo-domo udělátka (za dobu své praxe jsem jich používal nespočet) a pořídil jsem si na to hotový přístroj. Je to malá oranžová krabička se dvěma kablíky (krokodýl / hrot), která při spojení kablíků vydává nepřeslechnutelný signál (i přes zavřené dveře) a zároveň se rozsvěcí červená LED. Krabička se vejde do kapsy a má dokonce klipsnu na opasek. Na rozdíl od multimetru vvydrží i hrubší zacházení na stavbě. Koupil jsem jí v prodejně elektromateriálu ELMET. Sice stála skoro 300,- Kč, ale je to přesně to, co jsem léta potřeboval. Jsem naprosto spokojený.

doplněno 13.11.15 20:27:

Tady jí máte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.15 21:18

Na tieto amaterské veci elektrikári ku baterke na presvedcovanie používali sluchádko z telefónu na pevnú linku.My sme to mali dokonca namontované na pípanie smeroviek na žiguláku.

Datum: 15.11.15 08:41

slavco31 - nevím, jak jste používali sluchátko, ale samotné Vám pípat nebude (ozve se pouze slabé cvaknutí). Potřebujete k tomu ještě vyrobit nf zdroj signálu (při troše šikovnosti se dal vestavět přímo do toho sluchátka), pak ještě nějakou krabičku s otvíracím víčkem, uvnitř držáček baterie, všechno to nějak poskládat dohromady... Nebo se taky dá použít obyčejný zvonek, izolačkou přilepený k ploché baterii a dva kusy zvonkového drátu. S podobnými paskvily (i když funkčními (když se zrovna někde něco neutrhlo)) jem pracoval mnoho let. Jenže tehdy nic profesionálního nebylo. A věřte mi, už bych to nedělal.

doplněno 15.11.15 17:50:

Nikdo - jo, bylo to podle AR. Do sluchátka se musel nacpat tranzistor, odpor a tuším, že elektrolitický kondenzátor (to schéma bych ještě někde našel). Byla to piplačla, ale kupodivu se to tam vešlo. ;)

Datum: 15.11.15 10:27

To vaše řešení je nejlepší. proč vyrábět něco a investovat do toho spoustu času, když se to dá koupit za pár šupů.

Jen k tomu sluchátku. Kdysi dávno jsem tenhle pípák dělal, snad podle návodu v?AR? Bylo kolem něj minimum součástek. Snad nějaký kond. a odpor? Myslím, že se nějak využívalo přirozené rezonance kondu a cívky toho sluchátka. Ale je to už dávno, tak si víc nepamatuju..

Od: ja1
Datum: 15.11.15 22:20

magdon: Tuhle krabičku máme v práci ale měnil jsem v ní sirénku za takovou, která je slabě slyšet už při odporu obvodu 27kOhm, z důvodu kontroly vinutí VN cívek. Protože se to velmi osvědčilo, ze stejných sirének jsem zkoušečky vyráběl, podnik koupil sirénky a konektory na baterii a já to sestavil do vhodných krabiček vyrobil měřící kabely s hroty a podaroval kolegy a kolegyně kteří to potřebovali k práci. Akorát LED jsem nedával, byla celkem zbytečná.

Datum: 15.11.15 22:52

Datum: 16.11.15 07:35

Wlezley _ Jenže tahle sirénka je jen jedned z dílů, potřebných pro tunkční prozvánědlo. Sama o sobě k ničemu není. Když to trochu přeženu, je t jako když budete chtít auto a koupíte si místo toho jen motor, protože to vyjde levnějc. Samozřejmě, že není bůhví jaký problém k sirénce ještě koupit (případně vyrobit) nějakou krabičku, držák batere, kablíky s krokodýlky, případně LED a všechno to (řekněme za hodinu) poskládat, poslepovat a propojit. Ale proč se s tím dělat, když to můžu mít hotové za cenu, která snad nikoho nezruinuje?

Datum: 16.11.15 20:40

No pokud je problém jedna baterie+dva kousky kablíku (nevím na co krabičku, nevím co víc pospojovat a krokodýlkovat?!?), abych si PROPÍSKNUL KABEL tak potom jak říkáte. Koupit Fluke, nejlépe analyzátor spektra :-D Ta sirénka je všechno, připojím napětí a pískááááááá

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.